Ciekawostki

Zabrakło ci papieru toaletowego? Ta maszyna stworzy go ze śmieci... z niszczarki

Kamil Świtalski
6

Pół żartem, pół serio, chciałem Wam dziś przedstawić intrygującą maszynę sprzed lat. Sprzęt zamienia papier biurowy na... toaletowy!

Potrzeba matką wynalazków? No pewnie, ale od wielu dni powtarza się, że papieru toaletowego nie zabraknie, zaś projekt który chciałem Wam dziś pokazać liczy sobie już dekadę. Jego twórcy mieli świetny eko-pomysł, który po latach może spotkać się z dużo cieplejszym odbiorem. A na pewno wpisuje się w nieco luźniejszą tematykę, zwłaszcza w dobie pustych regałów z papierem toaletowym w wielu sklepach na całym świecie.

Zobacz też: Microsoft pozwala śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa na świecie

Maszyna zamieniająca skrawki z niszczarki na... papier toaletowy!

Jak to działa? Zacznijmy od papieru. Możemy użyć skrawków z niszczarki, albo całe arkusze A4 pociąć za pomocą wbudowanej w tamtejszą aparaturę niszczarki. Następnie są tam nasączane wodą, a cała skomplikowana maszyneria zajmie się już resztą. Później użytkownicy ze specjalnej skrytki wyjmują gotowy produkt, czyli rolki papieru toaletowego! Następnie muszą jedynie pamiętać o uzupełnieniu zbiornika z wodą, no i dorzucaniu skrawków papieru.

Zobacz też: Chcesz trochę papieru toaletowego? Zeskanuj twarz. Chcesz więcej? Czeka cię próba 9 minut

Cały proces trwa około 30 minut, a na jedną rolkę składa się około 40 arkuszy biurowego papieru. Ekologicznie, z pomysłem, na czasie i... no nie da się ukryć — niezwykle praktycznie ;-).

Pomysł idealny w swojej prostocie!

Jak widać — materiał (jak i sama maszyna) mają już swoje lata. Powyższa prezentacja wygląda naprawdę fajnie i myślę, że w obliczu ostatniego kryzysu wielu może okazać się zainteresowanych takim wynalazkiem. Skoro takim powodzeniem cieszy się domowe pieczenie chleba, a kolejne firmy zaczynają w swoim fabrykach produkować maseczki ochronne, to i dla niej pewnie znaleźliby zastosowanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: