Microsoft

Marka Microsoft zastąpi Nokię - według tego przecieku

Jakub Szczęsny
Marka Microsoft zastąpi Nokię - według tego przecieku
23

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne porcje informacji na temat porzucenia przez Microsoft marki Nokia w smartfonach z Windows Phone. Dosłownie kilka godzin temu wyciekły zdjęcia, które mają prezentować ramkę telefonu komórkowego sygnowanego już nie logo fińskiego producenta urządzeń mobilnych, le...

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne porcje informacji na temat porzucenia przez Microsoft marki Nokia w smartfonach z Windows Phone. Dosłownie kilka godzin temu wyciekły zdjęcia, które mają prezentować ramkę telefonu komórkowego sygnowanego już nie logo fińskiego producenta urządzeń mobilnych, lecz Microsoftu. Co więcej, owe zdjęcia wydają się być absolutnie autentyczne i niemodyfikowane.

Co ciekawe, strona, na której owe zdjęcia pojawiły się jako pierwsze była rzekomo w posiadaniu tych grafik od dłuższego czasu, jednak wstrzymała się ona z ich publikacją do czasu uzyskania informacji potwierdzających ruch giganta z Redmond. Kiedy tylko pojawiły się doniesienia o tym, że Microsoft rzeczywiście zdecyduje się porzucić markę Nokia i skróci Windows Phone do unifikującego w kwestii nazewnictwa cały ekosystem - Windows, informacja to została opublikowana.

Na zdjęciu widać ramkę urządzenia, które pasuje do większości ostatnio zaprezentowanych przez Microsoft urządzeń - Nokii Lumia 930 830, 730 i 735. Podobieństwo polega głównie na takim samym rozmieszczeniu na ramce aparatu fotograficznego oraz czujnika oświetlenia. Sam element wydaje się być odrobinę za duży, jak na ekran o przekątnej 4,7 cala, jednak z drugiej strony brakuje w nim miejsca na dotykowe przyciski nawigacyjne umieszczone pod ekranem. Istnieją trzy możliwości:

1. Jest to ramka Lumii 730/735, jednak ja jestem nieco ślepy
2. Ramka należy do zupełnie nowego urządzenia Microsoftu (tutaj myślę o sukcesorze Lumii 1020, nad którym rzekomo Microsoft pracuje)
3. Mamy do czynienia z prototypem, który niekoniecznie ujrzy światło dzienne, a owa ramka z logo Microsoftu została wyprodukowana celem przeanalizowania, czy dana czcionka oraz umiejscowienie grafiki producenta zostały odpowiednio dobrane

Zdjęcie to, jak w przypadku większości przecieków nie jest idealne jeśli chodzi o jakość - co prawda jest przyzwoite, ale także i nieco pokryte "ziarnem". Jednak analiza zdjęcia na stronie Fotoforensics.com wykazała, iż najprawdopodobniej grafika jest autentyczna - wykluczając jakiekolwiek anomalie lub możliwości zmanipulowania zdjęcia.

Najprawdopodobniej, urządzenie z brandingiem Microsoftu wystartuje najpierw na rodzimym rynku Microsoftu - Stanach Zjednoczonych, gdzie gigant z Redmond jest znany dużo lepiej niż Nokia. Pewne jest jednak to, że Nokii na Windows Phone'ach od Microsoftu więcej nie zobaczymy. Żegnaj Nokio, witaj Microsoft!

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu