Google

Ciemny motyw w Mapach Google i kilka innych nowości na Androidzie!

Konrad Kozłowski
Ciemny motyw w Mapach Google i kilka innych nowości na Androidzie!
2

Google ogłosiło nowości, które mają uczynić korzystanie ze smartfona z Androidem bezpieczniejszym i łatwiejszym. Wśród nich planowanie wysłania wiadomości i ciemnym motyw w Mapach Google.

Ciemny motyw w Mapach Google na Androidzie

Na niektóre nowości z pewnością czekało wielu użytkowników, zaś pozostałe są naprawdę miłą niespodzianką od Google. Wśród ogłoszonych nowych funkcji pojawia się ciemny motyw w Mapach Google, o czym pisano już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz z wyboru będzie można go włączyć w aplikacji. To dobra wiadomość dla każdego, kto generalnie używa ciemnego motywu w systemie i do tej pory w ciągu dnia był skazany na jasną wersję interfejsu Map Google. Przełączanie pomiędzy trybami dostępne jest w ustawieniach aplikacji w sekcji "Motyw".

Wkrótce łatwo udostępnisz innym swoje aplikacje z Google Play

Poza tym, Google wprowadza na Androida funkcję sprawdzania haseł, dzięki której mamy pod kontrolą bezpieczeństwo naszych kont. Wymagane jest oczywiście skorzystanie z menadżera haseł na koncie Google, co nie każdemu musi odpowiadać, ale w przeciwnym razie nie będzie można polegać na zasobach Google. Te pozwalają szybko reagować na włamania i wycieki, więc decyzja należy do Was. Nowa funkcja trafia do Androida 9 i nowszych wersji systemu.

Planowanie wysłania SMS-a na Androidzie

Najciekawiej ze wszystkich nowości zapowiada się jednak chyba opcja planowania wysłania wiadomości. Do jedna z moich ulubionych funkcji w Telegramie i jestem zaskoczony, że nikt z konkurencji nie postanowił jej wdrożyć u siebie, podobnie jak cichych wiadomości, czyli takich, które docierają do adresata bez powiadomienia. Aplikacja Wiadomości będzie wspierać planowanie wysyłki na Androidzie 7 i nowszych, a by z niej skorzystać będziecie musieli dłużej przetrzymać palec na przycisku "Wyślij", co spowoduje wyświetlenie dodatkowego pola z wyborem czasu.

Jednocześnie Google zwraca uwagę na opcję prowadzenia rozmowy z Asystentem Google bez użycia rąk, nawet gdy telefon jest zablokowany (aktywujcie funkcję Zezwalanie na wyświetlanie Twoich wyników na ekranie blokady na urządzeniu z Androidem).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu