Google

Aplikacja Donalda Trumpa usunięta ze sklepu Google Play

Paweł Winiarski
Aplikacja Donalda Trumpa usunięta ze sklepu Google Play
21

Były prezydent USA Donald Trump nie ma ostatnio dobrej passy do nowych technologii. Jeszcze trochę i całkowicie zniknie z sieci.

Google usunęło właśnie aplikację kampanii wyborczej Donalda Trumpa. I nie ma co szukać tu sensacji oraz łączyć działania z blokadą jego kont na serwisach społecznościowych. Powód usunięcia jest dość błahy - aplikacja po prostu nie działała.

Nowoczesne technologie dają wiele możliwości dotarcia do wyborców czy zbierania pieniędzy na kampanię. Jedną z nich wykorzystał Donald Trump, była to aplikacja w sklepie Google Play. Dostarczała informacji o samej kampanii, posiadała kalendarz wydarzeń i pomagała zbierać dotacje. I wszystko byłoby w normie, gdyby program w ogóle działał, tymczasem raportował o problemach z połączeniem sieciowym i witał użytkowników ciągłym ekranem ładowania. Co ciekawe, ten sam program w wersji na iOS działa.

To jednocześnie pokazuje, że Google jednak sprawdza aplikacje ze swojego sklepu i odpowiednio weryfikuje ich działanie - może nie tak szybko jak powinno, ale jednak to robi. Firma pilnuje by oprogramowanie dostępne w ich sklepie było chociaż "minimalnie funkcjonalne", czego nie można było powiedzieć o programie Trumpa. Nie ma więc co szukać sensacji (a już takie doniesienia widziałem) i łączyć skasowania aplikacji w Google Play z blokadą lub usunięciem kont byłego prezydenta USA na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu