Huawei

Made for Huawei - szykuje się linia ekskluzywnych akcesoriów

Albert Lewandowski
Made for Huawei - szykuje się linia ekskluzywnych akcesoriów
1

Każdy producent stara się zrobić wokół własnych produktów pewną aurę wyjątkowości oraz przynależności do wysokiej klasy produktów. W ostatnim czasie Huawei mocno stawia na własne usługi, które pozwalają mu zwiększać zainteresowanie swoimi modelami. Stworzył już swoją chmurę oraz sklep z aplikacjami, co dla wielu mogło być sporym zaskoczeniem. Teraz czas na specjalne akcesoria.

Made for Huawei

Chodzi tu o specjalny program, stworzony dla firm trzecich, które zajmują się projektowaniem oraz produkcją akcesoriów do urządzeń mobilnych. Dokładnie tak samo postąpiło zresztą już wcześniej Google. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, będzie mógł sprzedawać takie rzeczy ze specjalną adnotacją, jednak wcześniej będą musiały przejść proces certyfikacyjny. W końcu Chińczycy nie mogą firmować swoją nazwą byle czego.

Ta decyzja pozwoli zwiększyć sprzedaż akcesoriów, ponieważ użytkownicy kupując je z tej serii, będą mogli być pewni, że nie zaznamy problemów z kompatybilnością z właśnie używanym urządzeniem. Ponadto Huawei będzie w stanie umacniać swój wizerunek w ten sposób. Muszę przyznać, że taka ścieżka postępowania rzeczywiście jest sensowna, jeżeli celują w segment premium i chcą wygrywać nawet z Apple czy Samsungiem.

Konsekwencja

Według ostatnich informacji, trzeci największy producent smartfonów ma zamiar rozpocząć całą akcję od przejściówki z USB typu C na HDMI – w przypadku skierowanego do biznesu Mate 10 to przydatny dodatek. Można się zdziwić, ale został już zaprezentowany po cichu w Państwie Środka. Niestety na ich oficjalną premierę przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać. W końcu proces sprawdzania z pewnością nie trwa krótko – mam jednak nadzieję, że program nie zostanie ograniczony wyłącznie do chińskiego rynku.

W dodatku nie wiadomo, czy takie akcesoria byłyby dostępne dla wszystkich modeli czy też jedynie wybranych, flagowych konstrukcji. Spodziewam się, że bliższa prawdzie jest druga opcja. Nie ma co się oszukiwać, ale to właśnie użytkownicy high-endów są bardziej skłonni do kupowania droższych rzeczy do swojego telefonu. Liczę, że wkrótce sam producent poda oficjalne informacje na temat Made for Huawei. Firma zaskakuje ostatnio swoimi decyzjami, które dobitnie pokazują, że mamy do czynienia z naprawdę silnym graczem, udowadniającym, że w kilka lat można przejść od tworzenia przeciętnych smartfonów do świetnych konstrukcji, walczących na równi z iPhone'm i Galaxy S czy Note.

źródło: ITHome przez Android AuthorityAndroid Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu