Microsoft

Lumia Denim wraz z Lumia Camera 5 już niedługo dla smartfonów Microsoftu

Jakub Szczęsny
Lumia Denim wraz z Lumia Camera 5 już niedługo dla smartfonów Microsoftu
5

Jedynym obecnie urządzeniem, w którym można znaleźć dodatek "Denim" jest Lumia 830 - we Francji dla niewielu modeli tego telefonu przekazano nowszą wersję aplikacji Lumia Camera, która usprawni dotychczasową wersję programu i doda do niej kolejne, bardzo ciekawe funkcje czyniąc z topowych modeli z r...

Jedynym obecnie urządzeniem, w którym można znaleźć dodatek "Denim" jest Lumia 830 - we Francji dla niewielu modeli tego telefonu przekazano nowszą wersję aplikacji Lumia Camera, która usprawni dotychczasową wersję programu i doda do niej kolejne, bardzo ciekawe funkcje czyniąc z topowych modeli z rodziny Lumia naprawdę "fotograficzne smartfony".

Aktualizacja dla aplikacji Lumia Camera dostarczy przede wszystkim obsługę wideo 4K, a także i dynamiczne doświetlenie kadru lampą błyskową, automatyczny HDR. Warto pochylić się nad funkcją "dynamic flash" - podczas korzystania z tego udogodnienia, użytkownik po może robić jednocześnie zdjęcie z lampą błyskową i bez. Po wykonaniu ujęcia może wybrać moc światła, które pochodziło z lampy, aby uzyskać jak najlepsze ujęcie.

Ponadto, Nokia Camera ma być także nieco szybszym programem - użytkownicy często narzekali na nieco "ospałe" reakcje aplikacji w trakcie korzystania z niej. Punktowano przede wszystkim bardzo długie uruchamianie się programu, a także i bardzo wolne wykonywanie ujęć. Okazuje się, że i to zostanie naprawione - aplikacja włączy się zauważalnie szybciej, a i pozwoli na zrobienie większej ilości ujęć w tym samym odstępie czasu. Zmianie zostanie poddany także algorytm przetwarzania zdjęć przez Lumia Camera - odtąd będzie on redukować więcej szumów pochodzących z ujęcia i tym samym przełoży się to na lepszą jakość.

Większość z tych funkcji będzie dostępnych niestety tylko dla czterech modeli Lumia - 830, 930 oraz 1520. Wskazuje to wyraźnie na to, że mamy poważną lukę w postaci fotograficznego smartfona zdatnego "uciągnąć" nowy pakiet funkcji dostarczany przez Lumia Camera. Wspomniane wyżej smartfony otrzymają nową wersję Lumia Camera automatycznie, wraz z pobraną aktualizacją Lumia Denim, która dla tych telefonów wprowadzi jeszcze szersze zmiany - na przykład aktywowanie Cortany poleceniem głosowym, a także i ulepszoną wersję Internet Explorera.

Grafika: 1, 2

Źródło: wmpoweruser

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu