Microsoft

Ludzie szturmują program Windows Insider po konferencji Microsoftu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ludzie szturmują program Windows Insider po konferencji Microsoftu [prasówka]
68

Microsoft najwyraźniej mocno pobudził wyobraźnię użytkowników, bo po ostatniej konferencji do programu Windows Insider, w ramach którego testowany jest nowy system, przystąpiła masa nowych osób. Czy to oznacza, że firma z Redmond znów stała się cool? Kolejki do Windows Insidera https://twitter.com...

Microsoft najwyraźniej mocno pobudził wyobraźnię użytkowników, bo po ostatniej konferencji do programu Windows Insider, w ramach którego testowany jest nowy system, przystąpiła masa nowych osób. Czy to oznacza, że firma z Redmond znów stała się cool?

Kolejki do Windows Insidera

173 624 - tylu nowych użytkowników dołączyło do programu Windows Insider dokładnie dzień po zakończeniu konferencji Microsoftu. Podczas niej firma ujawniała, że łącznie nowego Windowsa testuje już 1,7 mln ludzi, którzy przesłali 800 tys. zgłoszeń, błędów i sugestii. Dla porównania jeszcze w grudniu 2014 roku było to 1,5 mln, a więc liczba rośnie niezwykle dynamicznie.

Spotify Touch Preview

Spotify uruchamia w swoich aplikacjach mobilnych nową funkcję o nazwie Touch Preview. Pozwala ona bez odrywania palca od ekranu podejrzeć utwory z danej listy. Świetnie widać to na wideo promocyjnym. Ponadto nowy klient doczekał się obsługi gestów, za pomocą których dodajemy nowe utwory do naszej kolekcji. Organizowanie muzyki na mobile ma być teraz prostsze niż kiedykolwiek... przynajmniej na iOS, bo na aktualizację dla Androida jeszcze trochę poczekamy.

Windows RT bez aktualizacji do dziesiątki

Wygląda na to, że nie wszyscy użytkownicy nowszych Windowsów doczekają się bezpłatnej aktualizacji do dziesiątki. Microsoft przyznał, że Windows RT był ślepą uliczką i nie będzie dalej rozwijany. Wraz z premierą Windows 10 wydana zostanie aktualizacja, w ramach której posiadacze wersji RT otrzymają kilka funkcji z nowego systemu. Lepsze to niż nic, ale osoby, które uwierzyły w ideę kafelkowego systemu mogą czuć się trochę oszukane.

Box na giełdzie

Popularna chmura przechowująca pliki Box zaliczyła swój giełdowy debiut. Podczas wczorajszego IPO akcje serwisu był wyceniane na 14 dolarów, co dało łączny przychód z wejścia na giełdę w wysokości 175 mln dol. To nieco wyższa kwota niż przewidywano - twórcy zakładali cenę pojedynczej akcji na poziomie 11-13 dol.  Box jest aktualnie wyceniany na 1,6 mld dolarów, co czyni go jednym z najdroższych tego typu serwisów na świecie.

Twitter z tłumaczeniem z Binga

Na sam koniec nowość ze zdobywającego coraz większą popularność nad Wisłą Twittera. Serwis został rozbudowany o funkcję tłumacza, za którą odpowiedzialny jest Microsoft. Z technicznego punktu widzenia mechanizm ten jest napędzany poprzez usługę Bing Translator. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli niebawem z powodzeniem tłumaczyć tweety w obcych językach na rodzimy. Niby drobiazg, a może okazać się przydatny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu