Microsoft

Hologramy dla każdego. Oto nowy projekt Microsoftu i nowe urządzenie HoloLens!

Grzegorz Marczak
Hologramy dla każdego. Oto nowy projekt Microsoftu i nowe urządzenie HoloLens!
50

Podczas dzisiejszej konferencji lex Kipman zapowiada… hologramy! Windows Holographics ma wprowadzać technologię do naszego życia w sposób niemalże namacalny, do tego wszystkiego będziemy potrzebować jedynie HoloLens. http://youtu.be/aAKfdeOX3-o Na projekt składa się nie tylko software, ale rów...

Podczas dzisiejszej konferencji lex Kipman zapowiada… hologramy! Windows Holographics ma wprowadzać technologię do naszego życia w sposób niemalże namacalny, do tego wszystkiego będziemy potrzebować jedynie HoloLens.

Na projekt składa się nie tylko software, ale również nowe urządzenie – Microsoft HoloLens. Google Glass się chowają! Mamy tutaj nie tylko soczewki odpowiadające za wyświetlanie obrazu, ale również zestaw czujników, system nagłaśniający oraz oczywiście silnik renderujący obraz holograficzny. Wszystko to spowoduje, że nosząc to urządzenie będziemy mogli przenieść się do zupełnie innego wirtualnego świata.

HoloLens działają w pełni natywnie. Nie potrzebują żadnych markerów, kamerek czy działającego w pobliżu komputera lub smartfona. To w pełni autonomiczny projekt. I teraz pomyślmy sobie co się stanie kiedy będziemy mogli z takim zestawem wyjść na zewnątrz i jakie nowe perspektywy przed nami to otwiera.

O ile Okulary Google były rewolucyjną koncepcją to pomysł Microsoftu może być za to bardzo realistyczny i bardziej funkcjonalny przynajmniej w dziedzinie rozrywki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotpremierawindows10