Microsoft

Gry z Xbox One będzie można streamować na dowolne urządzeniu z Windows 10! Wow!

Grzegorz Marczak
Gry z Xbox One będzie można streamować na dowolne urządzeniu z Windows 10! Wow!
30

Microsoft właśnie zapowiedział, że wszystkie aplikacje, które mamy na Xboksie One będą mogły być streamowane na ekran dowolnego urządzenia z Windows 10. Czyli leżymy w sypialni, odpalamy konsolę w salonie i na komputerze w sypialni gramy w Fifę! Gry z różnych platform Microsoftu będą się ze sobą...

Microsoft właśnie zapowiedział, że wszystkie aplikacje, które mamy na Xboksie One będą mogły być streamowane na ekran dowolnego urządzenia z Windows 10. Czyli leżymy w sypialni, odpalamy konsolę w salonie i na komputerze w sypialni gramy w Fifę!

Gry z różnych platform Microsoftu będą się ze sobą komunikowały! Phil Spencer gra w Fable Legends na pececie z Windows 10, z koleżanką na Xboksie One w co-opie! Niesamowite. Oznacza to, że nasz profil w pecetowej aplikacji Xbox dla Windowsa 10 będzie tym samym profilem, który mamy na Xboksie One. Współdzielony multiplayer sprawi natomiast, że na serwerach będzie roiło się od graczy. Pytanie, czy w praktyce rywalizacja graczy na padach z grającymi na myszkach i klawiaturach sprawdzi się.

Mało tego, wszystkie aplikacje, które mamy na Xboksie One będą mogły być streamowane na ekran dowolnego urządzenia z Windows 10. Spencer gra właśnie w Forzę Horizon 2 na pececie. Oczywiście konsola musi być stale włączona, ale możemy ją uruchamiać z poziomu peceta (i w ten sam sposób wyłączać).

Czy to nie jest funkcjonalność do której Sony zrobiło i sprzedaje specjalne urządzenie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

premierawindows10