Filmy

Kino sci-fi w rozkwicie! Natalie Portman w zwiastunie Lucy in the Sky

Weronika Makuch
Kino sci-fi w rozkwicie! Natalie Portman w zwiastunie Lucy in the Sky
4

Lucy in the Sky z Natalie Portman w roli głównej brzmi jak film, który będzie miał sporo do powiedzenia w sezonie nagród.

Otrzymaliśmy zwiastun nowej produkcji o tematyce kosmosu. Tym razem spojrzymy na to z bardziej kobiecej perspektywy. Film opowiada o astronautce, która powraca na Ziemię po swojej misji w przestrzeni kosmicznej. Ma spore problemy z dostosowaniem się z powrotem do życia. Jakby tego było mało jej partner, również astronauta, wdał się w romans. Cała historia jest luźno oparta na losach prawdziwych osób - Lucy Nowak i Williama Oefeleina.

Lucy in the Sky zadebiutuje 4 października

Reżyserem filmu jest Noah Hawley (Fargo, Legion). To jego debiut reżyserki w długiej, kinowej formie. Zapowiada się jednak całkiem obiecująco. Na pochwałę na pewno zasługuje obsada, jaką wokół siebie zgromadził. W roli głównej zobaczymy bowiem Natalie Portman (Leon zawodowiec, Czarny łabędź). Oprócz niej na ekranie wystąpi m.in. Dan Stevens (Legion, Piękna i Bestia), Ellen Burstyn (Requiem dla Snu, Kwiaty na poddaszu) czy John Hamm (Mad Men, Dzień, w którym zatrzymała się ziemia).

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – zobaczcie nowy zwiastun!

Film po raz pierwszy zostanie pokazany na Festiwalu Filmowym w Toronto. Niektóre informacje wskazują na to, że Lucy in the Sky jest również jednym z przyszłych kandydatów do Oscara. W zeszłym roku podobnie mówiło się o Vox Lux w reżyserii Bradyego Corberta. Portman jednak nominacji do Oscara ostatecznie nie dostała. Wygląda też na to, że Lucy in the Sky nie będzie jednym, kosmicznym filmem z szansą na nominację do Nagrody Akademii Filmowej. Podobne plotki krążą wokół filmu Ad Astra z Bradem Pittem i Tommym Lee Jonesem w rolach głównych.

Przepiękny i poruszający zwiastun widowiska sci-fi Ad Astra – tylko popatrzcie

Kosmos jest w modzie od dłuższego czasu i trudno się dziwić. To bardzo wdzięczny temat, w którym trudno być ograniczanym. Oczywiście sprawa wygląda trochę inaczej, gdy robimy film oparty na faktach. Jednak i takie produkcje zdążyły już zebrać masę fanów i nagród. Nie samymi Gwiezdnymi Wojnami i Star Trekiem człowiek żyje! Biorąc jednak pod uwagę nowe filmy z sagi Gwiezdnych Wojen, pojawienie się Lucy in the Sky i Ad Astry możemy być pewni, że druga połowa roku będzie szybowała gdzieś pomiędzy gwiazdami. Ciekawe, który z tych filmów zasłuży sobie na miano tego najlepszego i czy którykolwiek z nich zostanie doceniony przez oscarową komisję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu