Amazon

Lost Ark drugą najpopularniejszą grą w historii Steam. CS:GO i Dota 2 na kolanach

Kacper Cembrowski
Lost Ark drugą najpopularniejszą grą w historii Steam. CS:GO i Dota 2 na kolanach
10

Lost Ark zaledwie drugiego dnia od premiery na Zachodzie przebiło magiczną liczbę miliona graczy na Steamie. Produkcja bije rekordy i przerasta wszelkie oczekiwania - Amazon ma powody do radości.

Według SteamDB w ciągu ostatniej doby największa ilość graczy w jednej chwili wynosiła aż 1 325 305. Popularność Lost Ark sprawiła, że poza ponad milionem graczy, tysiące ludzi czeka w kolejce do uruchomienia produkcji - podobnie, jak swego czasu działo się w przypadku Final Fantasy XIV, o czym pisał Piotr Kurek.

Żadna inna gra nie osiągnęła w ostatnim czasie pułapu miliona graczy. Obecnie w TOP 3 obok najnowszej produkcji Amazonu znajdują się takie potęgi jak Counter Strike: Global Offensive z wynikiem 989 793 graczy oraz Dota 2 z największą liczbą graczy wynoszącą 722 671. Doborowe towarzystwo, trzeba przyznać.

Co ciekawe, według danych ze SteamDB, Lost Ark jest drugą najpopularniejszą grą w historii platformy Valve. Nowa produkcja Amazonu przebiła wyniki CS:GO (1 308 963 graczy) i Doty 2 (1 295 114 graczy). Na szczycie zostaje PUBG, który w swoim peaku zebrał aż 3 257 248, więc raczej szybko nie zostanie zdetronizowany.

Źródło: SteamDB

Przypomnijmy, że niedawno premierę miała inna gra od Amazonu, która również została bardzo dobrze przyjęta. Mowa oczywiście o New World, które zebrało na Steamie 913 634 graczy - i chociaż wynik ten w zestawieniu z liczbami podanymi wcześniej nie robi zbytniego wrażenia, to w ogólnym rozrachunku jest niesamowity.

Lost Ark zostało pierwotnie wydane w 2019 roku w Korei Południowej i ma miliony aktywnych graczy w Korei Południowej, Rosji i Japonii. Gra bije wszelkie rekordy w Azji - i wygląda na to, że nie ma zamiaru na tym kończyć. Lost Ark jest dostępne za darmo, więc jeśli serwery Wam pozwolą się zalogować do gry, to koniecznie sprawdźcie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu