Xiaomi

Lista smartfonów Xiaomi i Redmi, które dostaną Android 12

Kamil Pieczonka
Lista smartfonów Xiaomi i Redmi, które dostaną Android 12
3

Premiera nowej wersji Androida będzie miała prawdopodobnie miejsce już na początku października, a wraz z nią rozpocznie się dyskusja, które smartfony dostaną aktualizację. Lista Xiaomi i Redmi jest całkiem długa.

Android 12 na smartfonach Xiaomi i Redmi

Według najnowszych doniesień, Google już 4 października zaprezentuje oficjalnie finalną wersję Androida 12 oraz nowe smartfony z rodziny Pixel. Wraz z tą premierą rozpoczną się też spekulacje, które smartfony dostaną aktualizację do najnowszej wersji systemu. Najwięksi producenci już od jakiegoś czas obiecują przynajmniej 2, a nawet 3 duże aktualizacji swoich topowych modeli, ale ze starszymi bywa różnie.

Serwis Xiaomiui przygotował listę smartfonów Xiaomi i Redmi, które prawdopodobnie otrzymają Androida 12, choć nie mamy tutaj żadnych konkretnych dat. Lista jest dosyć obszerna i dotyczy wielu modeli, nawet takich jak choćby Redmi Note 9 (w różnych wariantach), Poco X2/X3 czy Redmi K30. Niestety mamy tutaj też całkiem obszerną listę urządzeń, które nowego systemu nie dostaną, a wśród nich takie modele jak Xiaomi Mi 9, Redmi Note 8, Redmi 9 oraz Poco C3/M2. Wygląda więc na to, że Xiaomi zapomina o swoich urządzeniach, które miały premierę przed 2020 rokiem.

Lista nie jest oficjalna, a bazuje na informacjach uzyskanych przez portal miedzy innymi od deweloperów zajmujących się rozwojem MIUI. W przypadku smartfonów Redmi nie ma tu też wielkiego zaskoczenie, te modele dostawały zazwyczaj jedną dużą aktualizację systemową. Pokrzywdzeni mogą się czuć głównie posiadacze flagowych modeli Xiaomi z 2019 roku, którzy będą musieli obejść się smakiem. Z drugiej strony posiadacze nowszych smartfonów mogą być zadowoleni, lista urządzeń na których już teraz testowana jest nowa wersja systemu jest całkiem spora. Może to oznaczać, że aktualizacje będą pojawiać się stosunkowo szybko. Byłaby to miła odmiana w przypadku Androida, gdzie adaptacja nowego systemu idzie zawsze jak krew z nosa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu