Android

LG żartuje z Moto 360 i zapowiada okrągłego smartwatcha

Konrad Kozłowski
LG żartuje z Moto 360 i zapowiada okrągłego smartwatcha
17

Smartwatch Motoroli przyćmił pozostałe zegarki oparte o system Android Wear nawet pomimo tego, że Moto 360 nie pojawił się jeszcze na rynku. A wszystko za sprawą okrągłego wyświetlacza, na którego czeka tak wiele osób. Motorola jednak zwleka z wprowdzeniem do sprzedaży swojego zegarka, a pozostali g...

Smartwatch Motoroli przyćmił pozostałe zegarki oparte o system Android Wear nawet pomimo tego, że Moto 360 nie pojawił się jeszcze na rynku. A wszystko za sprawą okrągłego wyświetlacza, na którego czeka tak wiele osób. Motorola jednak zwleka z wprowdzeniem do sprzedaży swojego zegarka, a pozostali gracze nie zamierzają siętemu biernie przyglądać. W krótkim wideo LG wyraźnie dało do zrozumienia - zapomnijcie o Moto 360, nadchodzi LG G Watch R.

W trwającym trzydzieści sekund klipie, LG nie pozostawiło miejsca na spekulacje. Ich nowy zegarek, który zostanie zaprezentowany zaledwie dwa miesiące po pojawieniu się na rynku pierwszego zegarka LG - G Watcha - stanie do walki z produktem Motoroli. Najważniejsza cecha urządzenia, czyli ta najbardziej pożądana przez użytkowników, została potwierdzona - następny smartwatch od LG będzie posiadał okrągły ekran, a co istotniejsze... jego powierzchnia zostanie w pełni wykorzystana.

"Feel the gap" (czy nie powinno być "fill the gap"?) - w ten sposób LG nawiązuje do Moto 360, w którym jak dobrze wiemy ekran nie jest całkowicie okrągły, brakuje bowiem niewielkiego obszaru przy dolnej krawędzi urządzenia. Nie sądzę, by w codziennym użytku byłoby to aż tak odczuwalne, lecz w potyczce marketingowej jest to bez wątpienia dobry punkt zaczepienia. Motorola straciła też prawo do reklamowania swojego zegarka, jako jedynego tego typu urządzenia z Android Wear.

W dalszym ciągu nie mówimy jednak o gotowych produktach. Bezpośrednie porównanie obydwu smartwatchy będzie mogło wyłonić zwycięzcę i miejmy nadzieję, że do takiego pojedynku dojdzie już niedługo. Obydwie firmy, LG i Motorola, zapowiedziały już swoje konferencje - na początku września powinniśmy już znać najważniejsze informacje o zegarkach, a kilka tygodni później powinny one trafić do sprzedaży. Na ten moment jestem pewien jednego: nie chciałbym być teraz w skórze użytkowników LG G Watch.

Ostatnią grafikę (autorstwa @deuxani) zamieszczono w komentarzach pod tekstem The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu