Google

LG szykuje prezent dla swoich klientów. Pomaga Google

Maciej Sikorski
0

Niejednokrotnie pisałem, że współpraca z Google przy smartfonach z linii Nexus wyszła na dobre LG. Nie wiem, czy wypada stwierdzić, że się bardzo opłaciła, bo Koreańczycy kokosów na mobile nadal nie zarabiają, ale można założyć, że bez tego epizodu dokładaliby do biznesu znacznie więcej. I podejrzew...

Niejednokrotnie pisałem, że współpraca z Google przy smartfonach z linii Nexus wyszła na dobre LG. Nie wiem, czy wypada stwierdzić, że się bardzo opłaciła, bo Koreańczycy kokosów na mobile nadal nie zarabiają, ale można założyć, że bez tego epizodu dokładaliby do biznesu znacznie więcej. I podejrzewam, że nie byliby tam, gdzie są teraz. Wspominam o tym, ponieważ pojawiły się doniesienia dotyczące nowego wspólnego projektu wspomnianych firm. Też ma związek ze smartfonami, ale nie chodzi już o tworzenie flagowca dla Androida.

Pamiętacie projekt Cardboard? to gogle rzeczywistości wirtualnej, które można zrobić z tektury. Zabawka przedstawiona przez Google w pierwszej połowie ubiegłego roku zyskała sporą popularność i zaczęto ją przekształcać w biznes. AnwtyWeb uznał ten gadżet za projekt roku 2014. Teraz korporacja z Mountain View pomaga LG stworzyć (gotowe już są - weszliśmy na drogę promocji) takie gogle dla smartfonu G3. Rozpoczyna się żywot VR for G3. I w tym przypadku rządzi tektura? Nie, postawiono już na plastik, a dzięki temu, że dopasowano obudowę do konkretnego modelu, powinna ona dobrze przylegać i zapewniać użytkownikowi większy komfort.

Gadżet ma być dodawany do smartfonu G3. Ciekawy bonus, wielu osobom może się spodobać. Nie wiadomo tylko, na których rynkach pojawi się w najbliższym czasie. Trudno też stwierdzić, czy, ewentualnie gdzie i za ile będzie go można dokupić do już nabytego flagowca LG. Kolejne pytanie dotyczy rozszerzania projektu na inne smartfony koreańskiego producenta. Kwestii do wyjaśnienia sporo, ale podejrzewam, że Koreańczycy będą na nie udzielać odpowiedzi. Niektóre zagadnienia pewnie zastanawiają samych pracowników korporacji.

Jestem ciekaw, z czyjej inicjatywy zawiązała się współpraca przy tym produkcie? Sprawa o tyle intrygująca, że rodzi się przeciwwaga dla duetu Samsung-Facebook. Największy na świecie producent smartfonów kilka miesięcy temu zaprezentował światu gogle Gear VR, które pomogli stworzyć ludzie z Oculus VR (firma należy do Facebooka). Produkt nie jest tani, tym bardziej darmowy, ale może się okazać magnesem przyciągającym klientów do smartfonu (smartfonów?) Samsunga. Jednocześnie wciągnie ich w środowisko współtworzone przez Facebooka. A na to Google po prostu nie chce pozwolić.

Dlatego postanowiono rozwijać wirtualny świat Cardboard, dlatego dzisiaj piszę o współpracy z LG. Zastanawiam się przy tym, czy Google współpracuje też z innymi firmami i za chwilę zobaczymy gogle dedykowane konkretnym modelom HTC, Sony, Motoroli czy chińskich producentów? Nie wykluczałbym takiej opcji, jeśli inicjatywa wyszła od Google. robi się naprawdę ciekawie w świecie rzeczywistości wirtualnej, zwłaszcza tej dedykowanej produktom mobilnym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu