Google

Sprawdź czy Twoje konto Google jest bezpieczne i zgarnij dodatkowe 2 GB miejsca na Google Drive

Tomasz Popielarczyk
Sprawdź czy Twoje konto Google jest bezpieczne i zgarnij dodatkowe 2 GB miejsca na Google Drive
17

Google postanowił wykorzystać Dzień Bezpiecznego Internetu do sprawdzenia kont swoich użytkowników pod kątem podatności na ataki. W tym celu powstał specjalny panel, w którym można sprawdzić, czy mamy aktywną weryfikację dwuetapową, jakie aplikacje i urządzenia mają dostęp do konta oraz czy mamy sko...

Google postanowił wykorzystać Dzień Bezpiecznego Internetu do sprawdzenia kont swoich użytkowników pod kątem podatności na ataki. W tym celu powstał specjalny panel, w którym można sprawdzić, czy mamy aktywną weryfikację dwuetapową, jakie aplikacje i urządzenia mają dostęp do konta oraz czy mamy skonfigurowane jakiekolwiek dodatkowe hasła dostępu.

Google najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że sam panel do sprawdzenia poziomu bezpieczeństwa nie byłby szczególnie popularny wśród użytkowników, dlatego idzie za tym dodatkowa promocja, w ramach której osoby, które przeprowadzą szybki przegląd bezpieczeństwa (i uzyskają zielone znaczki przy wszystkich punktach) do 17 lutego, otrzymają bonus w postaci dodatkowych 2 GB przestrzeni na Google Drive. Ma on zostać przyznany do 28 lutego, a o tym fakcie internauci zostaną powiadomieni mailem. Jesteśmy na 100 proc. pewni, że działa to w Polsce - skierowaliśmy zapytanie do rodzimego oddziału Google'a i uzyskaliśmy potwierdzenie.

Ale nie tylko dlatego warto skorzystać z panelu. To bowiem bardzo fajnie zaprojektowana aplikacja, w której w ciągu zaledwie kilka minut możemy przejrzeć wszystkie newralgiczne obszary naszego konta i pozbyć się aplikacji, urządzeń oraz haseł, z których już dawno nie korzystamy, a które mogłyby nas w przyszłości narazić na włamanie. Oczywiście to również najłatwiejszy sposób na zlokalizowanie nieautoryzowanego dostępu do naszego konta.

W panelu możemy również szybko skonfigurować logowanie dwuetapowe, a także ustawić alternatywny adres e-mail, który w razie potrzeby pozwoli nam przywrócić hasło do konta. Myślę, że prostszego sposobu, aby zrobić to wszystko za jednym zamachem Google nie mógł wymyślić. Dlatego zdecydowanie polecam zainteresowanie się aplikacją - nie tyle dla tych bezpłatnych 2 GB, co po prostu dla spokojnego sumienia oraz świadomości, że nasze osobiste dane są dobrze zabezpieczone. A chyba nie tylko ja jestem przekonany, że gdzie jak gdzie, ale na koncie Google mam ich zgromadzonych najwięcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu