Lenovo

Tego laptopa od Lenovo obsłużysz... bez rąk. Oto nowości z MWC

Jakub Szczęsny
1

Lenovo, podobnie jak i cała rzesza innych producentów sprzętu udało się na targi MWC w Barcelonie i zaatakowało rynek kolejnymi świetnymi konstrukcjami z serii Yoga. Ale to nie wszystko co firma ma w zanadrzu - pochwalono się również nowym podejściem w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz własnym pomysłem na nowe możliwości smartfonów.

Zacznijmy jednak od laptopów, bo przecież Lenovo wprost wywodzi się z rynku komputerów osobistych. W tej kwestii firma nas absolutnie nie zawiodła i należy przyznać, że zaprezentowane w trakcie targów konstrukcje to nie tyle stonowana i potrzebna ewolucja produktów, ale i przypieczętowanie długiej historii Lenovo związanej z laptopami. Co producent przygotował dla nas tym razem?

Lenovo Yoga 730 oraz 530 - te urządzenia można obsłużyć... bez rąk

Właśnie w tym tkwi sekret nieco innego podejścia producenta do kwestii obsługi komputera osobistego. Zarówno Yoga 530 (14-calowy) jak i 730 (13 i 15-calowy) mogą być sterowane za pomocą wygodnego i coraz szerzej wykorzystywanego na rynku głosu. Urządzenia 2 w 1 zostały naturalnie wyposażone w system Windows 10, w którym obecni są asystenci: Cortana oraz Alexa. Wykorzystanie tych technologii to nic dziwnego - coraz więcej urządzeń korzysta z dobrodziejstw wirtualnych asystentów.

Lenovo Yoga 530 to budżetowy, 14-calowy laptop oferujący bardzo długi czas pracy na jednym cyklu ładowania (do 10 godzin) oraz oddający użytkownikowi do 16 GB pamięci RAM. Ponadto, w tym modelu skorzystamy z procesora Intela 8 generacji.

Lenovo Yoga 730 to natomiast nieco potężniejszy model - dostępny jest w dwóch wariantach: 13-calowym oraz 15-calowym. Najważniejszą różnicą jest możliwość zakupienia wersji z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1050, która pozwala na uruchomienie większości nowych tytułów w rozsądnych ustawieniach graficznych, a ponadto umożliwia wykorzystanie możliwości wirtualnej rzeczywistości za pomocą zewnętrznych gogli.

Nie zabrakło miejsca dla nieco tańszego, ale również interesującego laptopa. Poznaj Flex 14

Warto zwrócić na kolejnego laptopa, w którym można skorzystać z dobrodziejstw wirtualnych asystentów - Cortany oraz Alexy. Urządzenie występuje tylko w jednym wariancie wielkościowym (14 cali, rozdzielczość Full HD) i podobnie jak poprzednio opisywane sprzęty może zostać wyposażone w procesor Intel Core i7 8. generacji. Do dyspozycji użytkownika oddano do 16 GB pamięci RAM, opcjonalną kartę graficzną Nvidia GeForce MX150 oraz dysk SSD o pojemności do 512 GB. Urządzenie podziała do 10 godzin na jednym cyklu ładowania i oferuje całkiem pokaźną ilość dostępnych portów: 1x USB 3.1 typu C, 2 x USB 3.0 typu A, 1x HDMI, czytnik kart 4 w 1 oraz wejście jack 3,5 mm.

Lenovo nie zapomniało o Chromebookach

Na razie jeszcze niszowe, ale obiecujące sprzęty z Chrome OS na pokładzie regularnie pojawiają się przy okazji ważniejszych imprez obfitujących w ważne premiery. Lenovo i tym razem nie odmówiło sobie zaprezentowania kolejnych urządzeń tego typu - 500e, 300e oraz 100e to konstrukcje skrojone na potrzeby zastosować edukacyjnych. Warto odnotować, że drugi model charakteryzuje się odpornością na uderzenia oraz zalania, a pierwszy zapewnia wsparcie dla pióra cyfrowego EMR, które bazując na algorytmach Google umożliwia pracę bez irytujących opóźnień.

Fani Moto Mods będą zadowoleni. Oto nowy gadżet dla entuzjastów modularnych smartfonów Lenovo

Koniecznie zwróćcie uwagę na Motorola Health Mod - gadżet dla modularnych telefonów Lenovo, który pozwala na monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Przy użyciu telefonu Moto Z możliwe jest stały nadzór nad rozkurczowym i skurczowym ciśnieniem krwi oraz częstotliwością bicia serca.

W portfolio Lenovo podczas tegorocznego MWC znalazł się również inteligentny głośnik z wyświetlaczem

Zapewne dobrze pamiętacie tekst mówiący o tym, że już wkrótce możemy doczekać się wirtualnego asystenta Google w Polsce. Być może jest to bardzo dobry moment na to, aby zainteresować się tą technologią i przy okazji zwrócić uwagę na pokazany już w trakcie CES Lenovo Smart Display - sprzęt, za pomocą którego w łatwy sposób zintegrujemy nasz inteligentny dom. Gadżet to połączenie ekranu dotykowego z wyświetlaczem Full HD oraz Asystenta Google - zdecydowanie warta uwagi konstrukcja celująca w dopiero rozwijający się rynek.

Wirtualna rzeczywistość od Lenovo

W trakcie tegorocznych targów MWC ponownie zaprezentowano zestaw Lenovo Mirage Solo - gogle wirtualnej rzeczywistości wchodzące w skład sprzętowej platformy VR wraz z Mirage Camera. Urządzenia współpracują z Daydream VR od Google i oferują zupełnie nowe sposoby interakcji z multimediami.

Lenovo nie zawiodło i tym razem

Powyższe premiery w trakcie targów MWC udowadniają, że Lenovo nie zwalnia tempa i absolutnie pozostaje w czołówce najważniejszych producentów - nie tylko laptopów, ale jak się okazuje również innych urządzeń. To prawdopodobnie jeszcze nie wszystkie nowości od tego producenta, jeżeli pojawi się coś jeszcze - damy Wam znać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu