Amazon

Czas kupić Amazon Echo! Alexa ze wsparciem pierwszego polskiego wydawcy

Kamil Świtalski
30

Kilka dni temu doczekaliśmy się pierwszego inteligentnego głośnika do kupienia w Polsce, a teraz czas na kolejny krok. Jest i pierwszy wydawca, którego treści w rodzimym języku tam znajdziemy!

Asystentka głosowa Amazona, Alexa, cieszy się naprawdę dobrą opinią. Jeszcze dwa tygodnie temu jedyną szansą na skorzystanie z niej był import urządzenia na własną rękę, albo korzystanie z pośredników. Nareszcie jednak doczekaliśmy się czasów, kiedy inteligentny głośnik kupimy w Polsce bez problemu — mowa tutaj o Amazon Echo. Udostępniona została także usługa Music Unlimited. No ale dla wielu użytkowników to wciąż było za mało — bo co im po urządzeniu, skoro próżno tam im szukać treści w rodzimym języku? To już nie problem — doczekaliśmy się pierwszego wydawcy, którego treści będziemy mogli usłyszeć od Alexy!

Alexa przeczyta nam treści z Onetu!

Onet24 jako pierwsza usługa po polsku dostępna z głosem Alexy. I choć głośnik nie obsługuje jeszcze polskich komend, wydawca — Axel Springer — zdecydował się zainwestować w takie rozwiązanie. Dlaczego? Wyjaśnia w oficjalnej wiadomości prasowej Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet:

Ktoś może się zastanawiać, dlaczego inwestujemy w obsługę rozwiązań, które nie są jeszcze popularne na polskim rynku. Odpowiedź jest prosta. Wierzymy, że to właśnie obsługa głosowa jest tym, co zrewolucjonizuje w najbliższych latach rynek. Początkiem naszych eksperymentów była aplikacja mobilna Onet z funkcją czytania newsów, która została dostrzeżona i nagrodzona nie tylko w Polsce, ale i w Londynie czy Nowym Jorku

Inteligentne głośniki rosną w siłę — i choć lokalnie niewielu korzysta z pomocy asystentów głosowych, to prawdopodobnie spore zmiany czekają rynek po udostępnieniu polskich wersji językowych najważniejszych produktów. Onet chce być krok przed konkurencją — fajnie że dostrzegają ten segment i coś robią w tym kierunku. Sam podchodzę do tych rozwiązań jeszcze ze sporym dystansem, ale tak czy inaczej: to świetna wiadomość dla wszystkich korzystających z pomocy Alexy na co dzień!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu