Laptop

Idealny laptop dla mało wymagających od Lenovo. Oto nowa Yoga 330

AL
Albert Lewandowski
4

Nowe produkty poznajemy na oficjalnych prezentacjach. Jednak sporadycznie zdarzy się, że nowości zostaną ujawnione przed taką premierą, na przykład poprzez wcześniejsze udostępnienie wszystkich informacji na oficjalnej stronie. Tak też stało się w przypadku Lenovo Yoga 330. Zapewne szerszej publiczności będzie pokazany na lutowych targach MWC 2018 w Barcelonie, jednak już teraz chiński oddział firmy udostępnił komplet informacji. Szykuje się porządny sprzęt z niskiej półki.

Budżetowy laptop

Lenovo Yoga 330 będzie nowym przedstawiciele budżetowej linii komputerów przenośnych z obracanym ekranem, który pozostaje ich znakiem charakterystycznym. Seria 300 cieszy się nawet sporym zainteresowaniem. Można to zauważyć na wystawach sklepowych oraz w internecie, gdzie całkiem dużo osób szuka właśnie tych modeli. Nadchodząca nowość godnie będzie kontynuowała najlepsze tradycje tych laptopów.

Mówiąc jednak o tym urządzeniu, trzeba się nastawić, że obcujemy z low-endem. Próżno zatem po nim oczekiwać wybitnej wydajności czy świetnego ekranu albo wielu portów. Zresztą dostrzec to można po samym wyświetlaczu o przekątnej 11,6 cala oraz rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Napędzać go będzie jeden z dwóch procesorów Gemini Lake o TDP wynoszącym 6 W:

  • Intel Celeron N4000 – dwa rdzenie, dwa wątki, taktowanie do 1,1 GHz (Turbo – 2,6 GHz), 4 MB cache, Intel UHD Graphics 600, proces litograficzny – 14 nanometrów,
  • Intel Pentium Silver N5000 – cztery rdzenie, cztery wątki, taktowanie do 1,1 GHz (Turbo – 2,7 GHz), 4 MB cache, Intel UHD Graphics 605, proces litograficzny – 14 nanometrów.

Niewiele za niewiele

Laptop waży jedynie 1,25 kg, a jego wymiary będą równe 294 x 204 x 17,9 mm. Co ciekawsze, będzie obsługiwał kości pamięci operacyjnej DDR4, z których obsłuży maksymalnie 8 GB, jednak należy się spodziewać, że te dostępne w sprzedaży będą miały 2 albo 4. W końcu budżetowy sprzęt łączy się z pewnymi ograniczeniami. Warto w tym miejscu wspomnieć o pamięci, ponieważ pojawią się wersje zarówno z eMMC, jak i SSD. Te pierwsze wyróżnią się 32, 64 lub 128 GB, z kolei drugie już 256 GB, a sam dysk będzie podpinany przez złącze SATA.

Lenovo Yoga 330 będzie wyposażona w następujące porty: USB typu C, USB 3.0 typu A, USB 2.0 typu A, HDMI, czytnik kart SD oraz wspólny audio jack dla mikrofonów i głośników. Do tego wszystkiego należy wspomnieć o kamerce 1,3 Mpix i akumulatorze 36 Wh. Na razie nie dysponujemy jeszcze danymi na temat jego ceny oraz dostępności w naszym kraju, ale uważam, że będzie doskonałą propozycją z niskiej półki. Oferuje przyzwoite podzespoły do podstawowej pracy, a także obracany ekran, który stanowi jego wyróżnik.

O to właśnie chodzi w tanich laptopach.

źródło: Lenovo przez Liliputing

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu