Komputery i laptopy

Bezramkowy laptop dla kreatywnych. Oto Lenovo Yoga 920

Jakub Szczęsny
Bezramkowy laptop dla kreatywnych. Oto Lenovo Yoga 920
18

Targi IFA 2017 to nie tylko premiery telefonów komórkowych oraz tabletów, ale także miejsce dla komputerów, które cały czas wywołują spore emocje na rynku. Lenovo w ramach swojej dobrze znanej serii laptopów Yoga zamierza po raz kolejny zaatakować grupę odbiorców, którzy stawiają przede wszystkim na kreatywność. Yoga 920 ma im w jej pomóc.

Konwertowalny laptop Lenovo Yoga 920 został wyposażony w system nasłuchowy dalekiego zasięgu, dzięki czemu będzie w stanie rozpoznawać głos nawet, gdy znajduje się w dużej odległości od użytkownika. W trakcie realizowania tej funkcji z pomocą ma przyjść Cortana, która... nie jest dostępna na polskim rynku i kto wie, czy w ogóle się na nim kiedykolwiek pojawi. Dużo ciekawszym z naszego punktu widzenia wyróżnikiem Lenovo Yoga 920 jest opcjonalne piuro Lenovo Active Pen 2 z 4096 poziomami nacisku.

Lenovo Yoga 920 - specyfikacja

Do laptopów z tej serii trafią procesory Intel Core ósmej generacji (aż do i7). Niektórych użytkowników ucieszy obecność dwóch portów Thunderbolt 3, a także obecność technologii Windows Hello pozwalającej na logowanie się za pomocą danych biometrycznych. Laptop Lenovo Yoga 920 to również bransoletowy zawias, który pozwala na stabilne ułożenie urządzenia właściwie pod każdym wykorzystywanym kątem. Ponadto, urządzenie cechuje się niemal bezramkowym ekranem 4K IPS o przekątnej 13,9 cala. Producent wycenił swój komputer całkiem wysoko - będzie on dostępny również w Polsce od września 2017 i trzeba będzie wydać na niego od 1699 euro.

Przeczytaj też: Lenovo Yoga – legenda branży laptopów czy sam marketing?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu