Lenovo

Lenovo prezentuje komputer przyszłości. Składane ekrany wkraczają na nowy rynek

Piotr Kurek
Lenovo prezentuje komputer przyszłości. Składane ekrany wkraczają na nowy rynek
5

Lenovo zapowiedziało dziś odświeżenie kilku produktów, zaprezentowało nowy komputer ThinkBook oraz autorskie okulary AR. Na koniec przygotowano jeszcze jedną niespodziankę — laptop ze składanym ekranem.

Samsung wciąż ma problemy z dostarczeniem do klientów długowyczekiwanego Galaxy Fold. Ten ma trafić do pierwszych użytkowników w nieokreślonej przyszłości, jednak dotychczasowe recenzje i opinie na temat jego elastycznego ekranu nie są pozytywne. Inni producenci do tego typu kwestii podchodzą nieco ostrożniej. Lenovo również nie spieszy się ze sprzedażą własnego urządzenia ze składanym ekranem. A będzie nim nowy laptop ThinkPad X1, który został pokazany na konferencji otwierającej Accelerate 2019.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold miał być pierwszy i rozkochać w sobie tłumy, a nie wiadomo czy w ogóle trafi do sklepów

Lenovo niespodziewanie uchyliło rąbka tajemnicy i zaprezentowało laptopa, który ma być pierwszym tego typu urządzeniem na świecie (przynajmniej w chwili jego prezentacji). Nowy ThinkPad, który ma być nowym przedstawicielem serii X1 zaskakuje  przede wszystkim ekranem, który będzie elastyczny. Lenovo pracuje wraz z LG nad wysokiej jakości elastyczną matrycą o przekątnej 13,3 cala, rozdzielczości 2K i formacie 4:3.

X1 ma oferować podobne możliwości jak tradycyjny laptop dzięki wyświetlanej na dolnej części ekranu klawiaturze, jednak jego konstrukcja pozwoli na wykorzystywanie go do innych celów, jak np. wygodne, pełnoekranowe oglądanie filmów, czy przeglądanie innych treści w układzie pionowym. Docelowo, nowy laptop ma oferować dzień pracy na jednym ładowaniu, a jego waga nie będzie przekraczać jednego kilograma. Po skończonej pracy wystarczy go złożyć, by swoją formą przypominał książkę, aniżeli komputer.

ThinkPad X1 ze składanym ekranem do sprzedaży najwcześniej w przyszłym roku. Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji dotyczących specyfikacji technicznych urządzenia, czy jego ceny. Te poznamy dopiero w 2020 roku. Najprawdopodobniej na prezentacji otwierającej kolejną edycję konferencję Accelerate 2020. To tam zostanie zaprezentowana pełna jego nazwa wraz z konkretniejszą datą premiery i parametrami nowego komputera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu