Lenovo

Lenovo odświeża popularne komputery. Jedne są mocniejsze, drugie są dużo mniejsze

Piotr Kurek
Lenovo odświeża popularne  komputery. Jedne są mocniejsze, drugie są dużo mniejsze
1

Na dzisiejszej konferencji Transform 3.0 Lenovo zaprezentowało odświeżoną linię produktów, które już w najbliższym czasie trafią do sklepów. Po nowym laptopie Lenovo ThinkPad przyszła pora na nowe odsłony ThinkPad X1 Extreme, ThinkCentre, czy okulary AR — ThinkReality.

Lenovo ThinkBook — nowy laptop zaprezentowany podczas konferencji inaugurującej Accelerate 2019 do sklepów trafi pod koniec maja. Firma nie zapomniała jednak o swoich innych, popularnych produktach. W tym roku kilka z nich doczeka się sporego odświeżenia gwarantującego jeszcze lepsze osiągnięcia i najwyższą jakość. Najciekawiej zapowiada się nowa odsłona laptopa ThinkPad X1 Extreme oraz mocno zminiaturyzowane komputery stacjonarne z serii ThinkCentre.

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji

Nowa generacja laptopów ThinkPad X1 Extreme przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów oferuje jeszcze mocniejsze podzespoły zachowując przy okazji swój elegancki wygląd i mnogość funkcji. Odświeżenie komputera to między innymi 9. generacji procesor Intel Core i9, czy karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1650 i Max-Q i do 4TB pamięci wewnętrznej. Opcjonalnie, klienci mogą wybrać do nowego, 15-calowego komputera dotykowy ekran 4K OLED z Dolby Vision, które dopełni zestaw wbudowanych głośników z Dolby Atmos. ThinkPad X1 Extreme 2. generacji trafi do sklepów na początku lipca, a jego sugerowana cena w Stanach Zjednoczonych zaczynać się będzie od 1499,99 dolarów (ok. 5749 zł) bez podatku.

Lenovo ThinkCentre Nano

Nowych odsłon doczekały się także miniaturowe komputery stacjonarne Lenovo. To ThinkCentre Nano M90n i ThinkCentre Nano M90n iOT. Oba modele są mniejsze o 1/3 w porównaniu do ThinkCetre Tiny i oferują lepszą, wynoszącą do 30% oszczędność baterii w skali roku. ThinkCentre Nano M90n wyposażony może być w procesory Intel Core i3, i5, i7 8. generacji lub Intel Core vPro i5/i7 8,  do 16GB pamięci RAM, czy dwa dyski SSD o łącznej pojemności 1 TB. Wyposażony w tradycyjne gniazda USB oraz USB Typu-C komputer waży zaledwie 505 g.

ThinkCentre Nano M90n iOT pozbawiony jest wentylatorów, a jego chłodzenie możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji obudowy. Komputer napędza procesor Intel Core i3/Celeron 8. generacji, do 8GB pamięci RAM z dyskiem SSD 512 GB. Waży 750 g i umożliwia pracę w temperaturach od 0 do 50 stopni Celsjusza.

Lenovo ThinkReality — nowa platforma i okulary AR

Na konferencji pojawiły się także okulary ThinkReality A6. Ta nowa marka Lenovo, która ma dostarczyć klientom rozwiązania technologiczne oparte na Rozszerzonej Rzeczywistości. Oprócz sprzętu, firma chce oferować także oprogramowanie. Platforma ta ma być oferowana na różnych urządzeniach i systemach. Jednym z nich są autorskie okulary AR ThinkReality A6. Ultralekkie, ważące zaledwie 380 g okulary zakładane na głowę oferują ekrany o rozdzielczości 1080p na każde oko. Wyposażone w procesor Snapdragon 845 i układ Intel Movidius urządzenie oparte jest na Androidzie Oreo ma zagwarantować ciągłość pracy do 4 godzin na jednym ładowaniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu