Lenovo

Lenovo prezentuje zupełnie nowy model laptopa. Ma być idealnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców

Piotr Kurek
Lenovo prezentuje zupełnie nowy model laptopa. Ma być idealnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców
13

Lenovo zaprezentowało dziś nowości, które już niebawem trafią na rynek. Firma przygotowała rozwiązania z dziedziny Rozszerzonej Rzeczywistości, jeszcze mniejsze i jeszcze mocniejsze mikrokomputery oraz zupełnie nowy laptop — ThinkBook.

Transform 3.0 to inauguracja konferencji Accelerate, na której Lenovo zaprezentowało nowe i odświeżone urządzenia. Firma pokazała światu produkty z najwyżej półki, które w najbliższym czasie trafią do klientów z całego świata. To nie tylko odświeżenie sprzętów o nowe rozwiązania technologiczne. To także zupełnie nowa marka i nowy laptop ThinkBook skierowany w głównej mierze do osób młodych, prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB).

Lenovo ThinkBook

Lenovo ThinkBook ma być idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie działalności. Nowa linia laptopów, oprócz eleganckiego wyglądu, oferuje bardzo dobre podzespoły i narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i wygodę pracy. Zaprojektowany na nowo komputer, w aluminiowej obudowie potrafi rozłożyć się na płasko, ma bardzo cienkie ramki, co pozwoliło firmie na zamontowanie większego ekranu w mniejszej obudowie. W sprzedaży będą dostępne dwa modele — ThinkBook 13s z 13-calowym ekranem oraz ThinkBook 14s z 14-calowym ekranem. Pierwszy z nich waży zaledwie 1,34 kg, natomiast drugi nieco więcej — 1,5 kg.

Oba komputery wyposażono w przycisk zasilania z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, TPM 2.0, czy ThinkSutter pozwalający na przysłonięcie kamery. Oba modele działają w oparciu o procesory Intel Core 8. generacji, do 16GB pamięci RAM, 512 GB pamięci na dysku SSD, czy baterii gwarantującej pracę 11 godzin (ThinkBook 13s) i 10 godzin (ThinkBooka 14s) na jednym ładowaniu. W obu modelach znalazło się miejsce na dedykowany klawisz Skype umożliwiający szybkie odbieranie lub kończenie połączeń. Sama klawiatura ma być odporna na zachlapania. Komputer wyposażony został w głośniki Dolby Audio od firmy HARMAN, a zawiasy pokryto specjalnym stopem metalu, który eliminuje zakłócenia sygnału Wi-Fi.

Ile przyjdzie zapłacić za te dwa modele i kiedy trafią do sprzedaży? W chwili obecnej znamy wyłącznie ceny i daty przeznaczone na rynek amerykański. Tam ThinkBook 13s do sprzedaży trafi pod koniec maja, a jego ceny zaczynać się będą od 729 dolarów (ok. 2795 zł) bez podatku. ThinkBook 14s również trafi do sklepów pod koniec tego miesiąca, a pierwsi klienci zapłacą za niego od 749 dolarów (ok. 2871 zł) bez podatku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu