Lenovo

Lenovo prezentuje zupełnie nowy model laptopa. Ma być idealnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców

Piotr Kurek
13

Lenovo zaprezentowało dziś nowości, które już niebawem trafią na rynek. Firma przygotowała rozwiązania z dziedziny Rozszerzonej Rzeczywistości, jeszcze mniejsze i jeszcze mocniejsze mikrokomputery oraz zupełnie nowy laptop — ThinkBook.

Transform 3.0 to inauguracja konferencji Accelerate, na której Lenovo zaprezentowało nowe i odświeżone urządzenia. Firma pokazała światu produkty z najwyżej półki, które w najbliższym czasie trafią do klientów z całego świata. To nie tylko odświeżenie sprzętów o nowe rozwiązania technologiczne. To także zupełnie nowa marka i nowy laptop ThinkBook skierowany w głównej mierze do osób młodych, prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB).

Lenovo ThinkBook

Lenovo ThinkBook ma być idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie działalności. Nowa linia laptopów, oprócz eleganckiego wyglądu, oferuje bardzo dobre podzespoły i narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i wygodę pracy. Zaprojektowany na nowo komputer, w aluminiowej obudowie potrafi rozłożyć się na płasko, ma bardzo cienkie ramki, co pozwoliło firmie na zamontowanie większego ekranu w mniejszej obudowie. W sprzedaży będą dostępne dwa modele — ThinkBook 13s z 13-calowym ekranem oraz ThinkBook 14s z 14-calowym ekranem. Pierwszy z nich waży zaledwie 1,34 kg, natomiast drugi nieco więcej — 1,5 kg.

Oba komputery wyposażono w przycisk zasilania z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, TPM 2.0, czy ThinkSutter pozwalający na przysłonięcie kamery. Oba modele działają w oparciu o procesory Intel Core 8. generacji, do 16GB pamięci RAM, 512 GB pamięci na dysku SSD, czy baterii gwarantującej pracę 11 godzin (ThinkBook 13s) i 10 godzin (ThinkBooka 14s) na jednym ładowaniu. W obu modelach znalazło się miejsce na dedykowany klawisz Skype umożliwiający szybkie odbieranie lub kończenie połączeń. Sama klawiatura ma być odporna na zachlapania. Komputer wyposażony został w głośniki Dolby Audio od firmy HARMAN, a zawiasy pokryto specjalnym stopem metalu, który eliminuje zakłócenia sygnału Wi-Fi.

Ile przyjdzie zapłacić za te dwa modele i kiedy trafią do sprzedaży? W chwili obecnej znamy wyłącznie ceny i daty przeznaczone na rynek amerykański. Tam ThinkBook 13s do sprzedaży trafi pod koniec maja, a jego ceny zaczynać się będą od 729 dolarów (ok. 2795 zł) bez podatku. ThinkBook 14s również trafi do sklepów pod koniec tego miesiąca, a pierwsi klienci zapłacą za niego od 749 dolarów (ok. 2871 zł) bez podatku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu