Lenovo

Lenovo przedstawia ThinkPad X1 Carbon 7. generacji i X1 Yoga 4. generacji

Piotr Kurek
Lenovo przedstawia ThinkPad X1 Carbon 7. generacji i X1 Yoga 4. generacji
4

CES to idealny czas na prezentacje urządzeń od największych producentów. Mieliśmy już telewizory, monitory, a nawet „ekspresy” do piwa. Lenovo zaprezentowało najnowsze generacje swoich topowych laptopów w dzień rozpoczęcia targów.

W dzień, w którym rozpoczynają się targi CES 2019, Lenovo zaprezentowało 7. generację X1 Carbon i 4. generację X1 Yoga.

ThinkPad X1 Carbon 7. generacji

Poprzedni model, oprócz topowych podzespołów, czy wsparcia dla HDR Dolby Vision, charakteryzował się niewielką wagą wynoszącą 1,13 kg i bardzo cienką konstrukcją — urządzenie mierzyło zaledwie 15,95 mm grubości. W tym roku Lenovo postanowiło jeszcze bardziej „odchudzić” X1 Carbon bez odbierania mu mocy. Laptop waży zaledwie 1,08 kg a jego grubość nie przekracza 14,95 mm. W środku znajdziemy najnowszy procesor Intel Core 8. generacji, do 16 GB pamięci RAM i do 2 TB na dysku SSD PCIe. W zależności od wybranego modelu ekran oferować będzie rozdzielczość 1080p, także w wersji z niższym poborem mocy oraz 4K. Do tego bateria pozwalająca na 15 godzin pracy, 2 wejścia USB 3.1, 2 wejścia USB-C Thunderbolt. Nowością będą także głośniki ze wsparciem technologii Dolby Atmos i 4 mikrofony dalekiego zasięgu.

ThinkPad X1 Yoga 4. generacji

Yoga również doczekał się „odchudzenia”. Nowy model waży 1,35 kg przy grubości wynoszącej zaledwie 15,2 mm. Całość zamknięta w aluminiowej obudowie skrywa procesor Intel Core 8. generacji, do 16 GB pamięci RAM i do 2 TB dysku SSD PCIe. Podobnie jak w przypadku X1 Carbon, osoby zainteresowane kupnem X1 Yoga będą miały kilka wariantów wyświetlaczy do wyboru. Będzie to miedzy innymi 400-nitowy ekran o rozdzielczości 1080p z zabezpieczeniem ThinkPad Privacy Guard.

Laptopy trafią do sprzedaży w USA w czerwcu tego roku. Ich ceny zaczynają się od 1709 USD dla X1 Carbon i od 1929 USD dla X1 Yoga.

Źródło: Lenovo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu