E-sport

Legia wchodzi w e-sport! Zapowiedziano pierwszy turniej i start sekcji e-sportowej

Grzegorz Marczak
Legia wchodzi w e-sport! Zapowiedziano pierwszy turniej i start sekcji e-sportowej
29

Legia Warszawa ogłosiła właśnie, że uruchamia sekcję e-sportową oraz organizuje pierwszy e-sportowy turniej. Tak moim mili to się dzieje naprawdę!

W dniach 5-6 listopada 2016 roku na Łazienkowskiej 3 odbędzie się Legia eSports Cup 2016. – Będzie to pierwszy w historii klubu i pierwszy tego typu na świecie, turniej gier komputerowych, który zainauguruje działalność sekcji sportów elektronicznych Legii Warszawa

Turniej zostanie rozegrany w kilku grach, jednak najważniejszą pozycją będzie rywalizacja w jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie – FIFA17. W rozgrywkach zmierzy się osiem zespołów, reprezentujących oficjalne sekcje sportu elektronicznego topowych europejskich klubów piłkarskich. Oprócz Legii Warszawa na turnieju wystąpią zawodnicy Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfL Wolfsburg, Ajaksu Amsterdam, Valencii, Paris Saint-Germain oraz Sportingu Club de Portugal.

Nazwiska osób, które będą reprezentowały Legię na turnieju na razie trzymane są w tajemnicy – w najbliższych dniach klub przedstawi członków drużyny, która zmierzy się w FIFA17 z europejskimi potęgami, a w kolejnych tygodniach zaprezentuje strategię e-sportową.

Przypomnę, co jeszcze w czerwcu tego roku pisałem na Antyweb na temat Legii i e-sportu

Widać więc, że jesteśmy dopiero na początku drogi i moim zdaniem to jest dobry moment aby profesjonalne kluby sportowe zainteresowały się na poważnie e-sportem. Zyskać mogą bardzo dużo łącznie z wiernymi kibicami, których za kilka lat będzie można traktować jako klientów, konsumentów itp. Zyskają też popularność w grupie, która niekoniecznie musi fascynować się zmaganiami piłkarskimi czy w piłkę ręczna.

Słyszałem, też że Legia dla swojej e-sportowej sekcji powołała do życia całkiem nową spółkę. Osobiście bardzo cieszy mnie ten krok warszawskiego klubu. Na Antyweb pisałem, że Legia powinna zrobić ten ruch i faktycznie tak się dzieje. Mam dużą nadzieje, że pozostałe kluby pójdą jej śladem, co będzie oznaczało jeszcze większą popularyzację e-sportu w Polsce.

Brawo Legia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu