Gry

W kwietniu wszyscy będą zadowoleni. Porównanie kwietniowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold

Paweł Winiarski
W kwietniu wszyscy będą zadowoleni. Porównanie kwietniowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold
2

Ostatnio to PlayStation brylowało ze swoimi "darmowymi" grami w ofercie abonamentowej PlayStation Plus. W kwietniu dysproporcji praktycznie nie ma, obie konsole otrzymają solidny zestaw gier. Zapowiada się więc przegrany miesiąc.

PlayStation Plus

W kwietniu posiadacze PlayStation 4 otrzymają dwie solidne produkcje. Szczególnie cieszę się z Mad Max, którego planowałem kupić i dobrze, że ominąłem nawet całkiem niezłe promocje cenowe. To jedna z tych gier, która może nie rzuciła na kolana, ale warto ją sprawdzić - co też zamierzam w kwietniu uczynić. Trackmanię Turbo recenzowałem na Antywebie w 2016 roku i podtrzymuję zdanie, że to fajne zręcznościowe wyścigi, do których warto wracać. Tak zwany fun w najczystszej postaci.

Właściciele PS3 otrzymają dwie produkcje, niestety tu bez rewelacji. In Space We Brawl to prosta kosmiczna strzelanka, Toy Home to natomiast klon Micro Machines - można pograć, ale jak to mówią - szału nie ma.

PS Vita, o której chyba wszyscy już zapomnieli dostanie 99 Vidas i Q*Bert Rebooted. Mam cichą nadzieję, że ostatni rok wsparcia tej platformy w PS+ da nam wszystkie najlepsze gry, które jeszcze się w zestawieniach nie ukazały. Póki co jednak jest słabo.

Games with Gold

Złą passę przerywa w kwietniu Microsoft, który wreszcie pokazał konkretną ofertę. Pierwsza w kolejce (dostępna do pobrania od 1 do 30 kwietnia) będzie gra The Witness, czyli przygodówka z elementami zręcznościowymi. Assassin's Creed Syndicate nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - w tej odsłonie zostaniecie przeniesieni do wiktoriańskiego Londynu. Z Cars 2: The Video Game (1-15 kwietnia) ucieszą się posiadacze Xboksów 360, choć trzeba zaznaczyć, że nie jest to jakaś wybitna gra. Wybitny jest natomiast moim zdaniem Dead Space 2 (16-30 kwietnia) i jeśli nie mieliście okazji ograć tej produkcji, koniecznie to zmieńcie. W przypadku obu gier na X360 można je oczywiście włączyć również na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności konsoli.

I jak podoba Wam się kwietniowe zestawienie gier dla PlayStation Plus i Games with Gold? Kto tym razem według Was wygrał? Sony czy Microsoft?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu