Moje przemyślenia

Która godzina jest najbardziej odpowiednia do publikacji postów na G+?

GU
Grzegorz Ułan
2

Jeżeli czasem zastanawiacie się dlaczego jeden wpis na Google Plus ma lepsze przyjęcie od innego podobnego, powinniście skorzystać z nowego serwisu Google+ Timing. Wiadomo nie od dziś, iż czas publikacji postu jest jednym z ważnych elementów skutecznego dotarcia do odbiorców. Która to godzina będzie...

Jeżeli czasem zastanawiacie się dlaczego jeden wpis na Google Plus ma lepsze przyjęcie od innego podobnego, powinniście skorzystać z nowego serwisu Google+ Timing. Wiadomo nie od dziś, iż czas publikacji postu jest jednym z ważnych elementów skutecznego dotarcia do odbiorców. Która to godzina będzie najlepsza dla nas, próbuje odpowiedzieć wspomniany serwis.

Twórcą projektu jest Daniel Treadwell. Obserwujemy poczynania tego programisty, praktycznie od chwili udostępnienia przez Google API do swojego serwisu. Autorstwem Daniel Treadwell, był również opisywany przez nas Plusses, dzięki któremu możemy z treści publikowanych w G+ stworzyć sobie własnego bloga.

Wracając do nowego projektu Google+ Timing. Istotą pomysłu jest analiza przeprowadzana po stronie serwisu po udostępnieniu mu wglądu w nasze publiczne posty. Algorytm analizuje wszystkie nasze wpisy, ich godziny publikacji, liczbę i czas komentarzy oraz udostępnienia. W wyniku sugeruje nam najbardziej odpowiednią dla nas godzinę i dzień publikacji wpisów.

Jest jeszcze problem ze zliczaniem +1, myślę, że dość ważny element, jeśli chodzi o reakcje na wpisy. Być może dlatego mój wynik jest dla mnie co najmniej niezrozumiały. Nie przypominam sobie bym publikował kiedykolwiek wpis we wtorek między 6 a 7 rano:). Z moich obserwacji wynika, iż druga pozycja, czyli wieczorne posty w piątek mają największy odzew. Ale może się mylę, sprawdzę propozycję serwisu:)

Jak przedstawiają się Wasze wyniki i jakie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, według Was?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google plus