Mobile

Kruger&Matz również wystawiał się na MWC w Barcelonie, prezentując opaskę FitONE i smartfona FLOW

Tomasz Popielarczyk
Kruger&Matz również wystawiał się na MWC w Barcelonie, prezentując opaskę FitONE i smartfona FLOW
17

W Barcelonie nie zabrakło również polskich firm. Swoje stoisko przy jednej z głównych alejek miała należąca do Lechpolu marka Kruger&Matz. Była to jednocześnie okazja do pokazania światu nowych urządzeń: napędzanego 64-bitowym Snapdragonem 410 smartfona FLOW z obsługą LTE, a także opaski FitONE...

W Barcelonie nie zabrakło również polskich firm. Swoje stoisko przy jednej z głównych alejek miała należąca do Lechpolu marka Kruger&Matz. Była to jednocześnie okazja do pokazania światu nowych urządzeń: napędzanego 64-bitowym Snapdragonem 410 smartfona FLOW z obsługą LTE, a także opaski FitONE monitorującej aktywność fizyczną.

Smartfon FLOW to stosunkowo kompaktowe urządzenie z ekranem IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 540 x 960 px. Jego sercem jest Snapdragon 410 (MSM8916) z czterema rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz. Wspiera go GPU Adreno 306 oraz 1 GB pamięci RAM. Jednym z atutów tego procesora jest zintegorwany moduł LTE, co czyni smartfona FLOW o wiele bardziej wszechstronnym. Urządzenie ponadto posiada dwa aparaty (5 Mpix i 2 Mpix), dwa sloty na karty SIM oraz gniazdo kart MicroSD, a także podstawowe moduły łączności, jak Bluetooth 4.0 i GPS. Całość oparto na Androidzie 4.4 KitKat.

W Polsce FLOW pojawi się lada moment. Jego cenę ustalono na 529 złotych. Biorąc pod uwagę zastosowany procesor oraz obecność LTE, wydaje się to być bardzo atrakcyjną propozycją w tej kategorii cenowej. Po kilku minutach spędzonych z urządzeniem, muszę przyznać, że zrobiło pozytywne wrażenie. System działa płynnie, wykonanie obudowy nie odstaje od norm, a zastosowany ekran dobrze spełnia swoją rolę. Jeżeli szukacie właśnie takiej taniej słuchawki, warto brać go pod uwagę.

Kruger&Matz coraz mocniej wchodzi również w segment wearables. Po zegarku Classic przyszła pora na opaskę fitness. FitONE komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth 4.0. Do jej obsługi niezbędna jest aplikacja Wrist Band, którą zainstalujemy na urządzeniach z iOS oraz Androidem 4.3 i nowszym. Urządzenie dostarcza podstawowe dane o naszej codziennej aktywności, a więc: liczbę kroków, pokonany dystans, prędkość poruszania się i spalone kalorie. W nocy natomiast potrafi monitorować nasz sen i informować o jego jakości.

Wizualnie FitOne przypomina trochę zegarek. Na gumowym pasku umieszczono okrągłą tarczę, która odpowiada za zbieranie danych i komunikację. Wygląda to całkiem atrakcyjnie i przyjemnie dla oka. Przede wszystkim jednak, powinno pasować zarówno na męską jak i kobiecą dłoń. Gadżet na polskich półkach sklepowych pojawi się w cenie 129 złotych.

Oba urządzenia w pierwszej kolejności pojawią się w sklepach LPelektornik oraz RTVEuroAGD. Krótko potem zapewne zobaczymy je również w innych punktach sprzedaży.

Tekst powstał we współpracy z Kruger&Matz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu