Internet

[Krótko] To już oficjalne - Netflix „wkrótce” pojawi się w Polsce

Paweł Winiarski
[Krótko] To już oficjalne - Netflix „wkrótce” pojawi się w Polsce
46

Czekamy, czekamy i jakoś nie możemy się doczekać. Ale jesteśmy kolejny krok bliżej Netflixa w naszym kraju. Można wręcz powiedzieć, że to ogłoszenie oficjalne. Serwis serialowa.pl wypatrzył zmianę na stronie netflix.pl, której domena została wykupiona jeszcze w 2007 roku i przez ostatnich kilka l...

Czekamy, czekamy i jakoś nie możemy się doczekać. Ale jesteśmy kolejny krok bliżej Netflixa w naszym kraju. Można wręcz powiedzieć, że to ogłoszenie oficjalne.

Serwis serialowa.pl wypatrzył zmianę na stronie netflix.pl, której domena została wykupiona jeszcze w 2007 roku i przez ostatnich kilka lat przepraszała za brak dostępności usługi na terenie naszego kraju.

Taki komunikat znajdziecie odwiedzając teraz netflix.pl. Formularz do wpisania emaila, dzięki czemu dowiecie się tą drogą, że usługa jest już dostępna - choć najciekawsze wydaje się być zdanie „Będziemy dostępni w Polsce już wkrótce”. Szczegółów zero, ale to wciąż lepsza wiadomość niż plotki, przypuszczenia i poczta pantoflowa.

Rozmawialiśmy niedawno o Netflixie w jednym z naszych antywebowych podsumowań tygodnia. Podejrzewam, że po takiej informacji polskie serwisy VOD mają kiepską końcówkę weekendu - nie oszukujmy się - jeśli cenowo będzie podobnie jak chociażby w USA, możemy spodziewać się małej rewolucji na naszym rodzimym poletku. Kombinowanie z zagranicznymi wersjami serwisu było kłopotliwe, kiedy jednak usługa pojawi się w Polsce w normalnej formie, sam chętnie będę oddawał Netflixowi swoje pieniądze.

Aktualizacja

Jak słusznie zauważyliście w komentarzach, sprawa nie dotyczy wyłącznie Polski. Po zmianie adresu IP, wyświetla się podobny komunikat - z tą różnicą, że zamiast Polski pojawiają się inne kraje. Zrzuty ekranu autorstwa Jacka Zięby z myapple.pl

Raczej nie sądzę, by usługa wystartowała nagle "worldwide", a powyższa zmiana treści na stronie miała jedynie charakter kosmetyczny. W ubiegłym miesiącu nastąpiły zmiany na ww. polskiej domenie, więc coś się w sprawie dzieje. Nie będę pisał czarnego scenariusza, bo trzymam kciuki za jesienną premierę usługi w Polsce - jest przecież cień szansy, że zostaniemy dopisani do listy krajów, w których niedługo usługa ma wystartować. I nie przejmowałbym się też podejrzeniami słabszej zawartości Netflixa w porównaniu z ofertą w USA. Nawet "biedniejszy Netflix" jest lepszy niż brak Netflixa.

grafika: netflix.pl, Jacek Zięba@FB

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu