Google

[Krótko] Ok Google działa już z polskimi komendami

Grzegorz Ułan
67

Rozpoczęty na początku maja proces udostępniania funkcji Ok Google dla polskich użytkowników trwa nadal. Dziś wzbogacony został o rozpoznawanie poleceń. Wiem, że w komentarzach pod tamtym wpisem, niektórzy z Was dzielili się już zrzutami z tymi funkcjami, ale nie u wszystkich to jeszcze działało....

Rozpoczęty na początku maja proces udostępniania funkcji Ok Google dla polskich użytkowników trwa nadal. Dziś wzbogacony został o rozpoznawanie poleceń.

Wiem, że w komentarzach pod tamtym wpisem, niektórzy z Was dzielili się już zrzutami z tymi funkcjami, ale nie u wszystkich to jeszcze działało. U mnie na przykład jedynie wywołanie Ok Google było aktywne, a komendy już nie.

Od teraz działa komenda wybierania numerów z książki telefonicznej. Jeśli nazwa kontaktu jest jednoznaczna i unikatowa, od razu uruchamia się dzwonienie. W przypadku, gdy jest więcej podobnych nazw, najpierw wyskakuje lista kontaktów, po wybraniu dopiero rozpoczęcie połączenia. Następnym razem wybór ten zostanie zapamiętany.

Ponadto działają komendy: otwieranie aplikacji czy pisanie SMS-ów, od początku do końca. Czyli rozpoznaje całą komendę wraz z kontaktem, do którego chcemy wysłać wiadomość oraz jego treść.

Jeśli korzystacie z Google Now Launcher, wywołanie komendy Ok Google działać będzie również na ekranie głównym. Miłej zabawy!:)

PS. Dajcie proszę znać w komentarzach, jeśli traficie na jakieś inne działające funkcje.

Grafika główna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile