Google

[Krótko] Ok Google zaczyna działać w Polsce!

Grzegorz Ułan
76

Zaczyna, bo to jeszcze nie jest w pełni funkcjonalna opcja, jedynie można ją aktywować w ustawieniach Google Now i reaguje na ten zwrot, uruchamiając nasłuchiwanie komend głosowych. Natrafiłem na tę funkcję przed chwilą w swoim Google Now, przez moment pojawił się nawet napis w wyszukiwarce z tą...

Zaczyna, bo to jeszcze nie jest w pełni funkcjonalna opcja, jedynie można ją aktywować w ustawieniach Google Now i reaguje na ten zwrot, uruchamiając nasłuchiwanie komend głosowych.

Natrafiłem na tę funkcję przed chwilą w swoim Google Now, przez moment pojawił się nawet napis w wyszukiwarce z tą komendą, ale znikł po chwili i nie zdążyłem zrobić zrzutu. W każdym razie po wejściu w ustawienia opcja Ok Google była możliwa do uaktywnienia. Wcześniej widniał tu napis, że funkcja ta nie jest dostępna w naszym kraju.

Nie działają jeszcze podstawowe komendy, jak dzwonienie czy wysyłanie wiadomości, jedynie polecenia, które zostały już u nas udostępnione jakiś czas temu. Jednak samo uaktywnienie wywoływania głosowego świadczy o tym, że w najbliższym czasie powinny się pojawić wszystkie opcje w języku polskim.

Sprawdzałem na dwóch telefonach z Androidem 5.0 i 4.4 więc powinno już działać u wszystkich, sprawdźcie na swoich urządzeniach w ustawieniach Google Now.

Grafika główna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile