Świat

Policja wykorzystuje koronawirus w walce z... narkotykami — tego jeszcze nie grali

Kamil Świtalski
Policja wykorzystuje koronawirus w walce z... narkotykami — tego jeszcze nie grali
5

Szaleństwo związane z koronawirusem opętało już każdą branżę. Odwołane imprezy, oszustwa, rozkwit handlu oszukanymi lekami i chore ceny maseczek, które — w tej podstawowej formie — absolutnie nic nie dają. Okazuje się, że zastosowanie dla paniki związanej z koronawirusem znalazła także policja. Koronawirus i sianie dezinformacji jest ich najnowszą bronią do walki z... narkotykami. To nie żart.

Panika + sianie dezinformacji = nowy sposób amerykańskiej policji z narkotykami

Według informacji podanych przez BuzzFeed News, oddziały policji rozsiane po całych Stanach Zjednoczonych wykorzystują rozsiewanie fałszywych informacji by zwalczać narkotyki. Ekipa z Merrill w stanie Wisconsin na ich Facebooku kilka dni temu zamieściła ogłoszenie:

OSTRZEŻNIE: Jeżeli w ostatnim czasie kupiłeś metamfetaminę, ta może być zarażona koronawirusem. Jeżeli nie czujesz się na tyle pewnie by przyjść z nią na posterunek, śmiało poproś pracowników, a ci przetestują metamfetaminę w twoim domu. Przekaż te wieści dalej, jesteśmy tutaj dla ciebie!

Sprytne... i co gorsza, jestem przekonany, że znajdą się tacy, którzy dadzą się na to nabrać. Ale w sumie... może to lepiej? ;-)

Dezinformacja pełną gębą — nie tylko w walce z przestępczością

Fałszywych informacji na temat koronawirusa z każdym dniem przybywa. Jedni dają się nabrać na to, że można z nim walczyć dzięki magicznym właściwościom witaminy C. Inni — że niezbędne jest zgolenie... brody. Ale są też tacy, którzy próbują przekonać świat, że respiratory są receptą na problemy z docierającym do coraz dalszych zakątków świata koronawirusem. Najwięksi już stanęli do walki: Facebook zablokował reklamy w tym temacie, Amazon blokuje aukcje z "cudownymi" lekami. Szaleństwo trwa, a fałszywych informacji na ich temat koronawirusa z każdym dniem będzie przybywać. Na szczęście nie brakuje też rzetelnych źródeł, z których można (i powinno się) czerpać wiedzę.

Źródło: Daily Dot

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu