Gry

Konsolowy Wiedźmin 3 potrzebuje łatki. I to szybko

Paweł Winiarski
Konsolowy Wiedźmin 3 potrzebuje łatki. I to szybko
64

CD Projekt Red wypuścił pod koniec ubiegłego tygodnia PC-tową łatkę ulepszającą przeznaczone dla kart Nvidii Hairworks (ładniejsze włosy postaci i sierść zwierząt). Super. Niestety konsolowcy mają większy problem i póki co twórcy jeszcze go nie rozwiązali. PC-towa aktualizacja, poza wspomnianymi...

CD Projekt Red wypuścił pod koniec ubiegłego tygodnia PC-tową łatkę ulepszającą przeznaczone dla kart Nvidii Hairworks (ładniejsze włosy postaci i sierść zwierząt). Super. Niestety konsolowcy mają większy problem i póki co twórcy jeszcze go nie rozwiązali.

PC-towa aktualizacja, poza wspomnianymi włosami, poprawia między innymi stabilność gry. Ale to nie związany z włosami dodatek potrzebował łatki. Gracze wcielający się w Geralta na Xbox One mają zdecydowanie większy problem. Chodzi o psucie się stanów zapisu gry. Czasem na jakiejś konkretnej misji, czasem w losowych punktach, innym razem przy pozostawianiu konsoli w trybie wstrzymania przez kilka godzin.

Jeśli macie ten problem, możecie spróbować rozwiązać go na kilka sposobów. Ale ostrzegam, nie muszą działać. Po pierwsze CDPR radzi nie zostawiać konsoli w trybie wstrzymania (bez komentarza). Po drugie zrobić twardy reset sprzętu - wyłączamy konsolę, odłączamy przewód zasilający, czekamy 2 minuty, podłączamy kabel, czekamy aż światło na zasilaczu zmieni się z białego na pomarańczowe, włącamy konsolę). Po trzecie - jeśli zapisujecie dane gier w chmurze, możecie też spróbować wyczyścić lokalne pliki zapisu gier z menu ustawień (potem system) konsoli. Miejcie tylko na uwadze, że jeśli nie włączyliście zapisu w chmurze, utracicie "sejwy" bezpowrotnie.

Kiepskie te sugestie, ale jeśli macie kłopoty z zabawą, może warto spróbować. Na łatkę musimy niestety czekać. Jest szansa na to, że ta ukaże się w tym tygodniu, choć twórcy nie wskazali konkretnej daty. Oby wskoczyła do sieci jak najszybciej.

grafika: 1, 2

Źródło: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu