Gry

To w weekend młócimy w przygodówki, co?

Tomasz Popielarczyk
To w weekend młócimy w przygodówki, co?
5

Gatunek gier przygodowych mocno podupadł na zdrowiu i dziś jest właściwie niszowym. Fani nie mogą jednak narzekać na kompletny brak premier, czego przykładem jest kolejna edycja Humble Weekly Bundle, w której tym razem pojawiły się przygodówki. Za symboliczną kwotę możemy mieć zabawy na ten i wiele...

Gatunek gier przygodowych mocno podupadł na zdrowiu i dziś jest właściwie niszowym. Fani nie mogą jednak narzekać na kompletny brak premier, czego przykładem jest kolejna edycja Humble Weekly Bundle, w której tym razem pojawiły się przygodówki. Za symboliczną kwotę możemy mieć zabawy na ten i wiele kolejnych weekendów.

To już druga przygodówkowa edycja Humble Bundle. Twórcy tym razem w podstawowym pakiecie serwują nam cztery świetne tytuły. Syberii chyba nikomu przedstawiać nie muszę. Swego czasu była to jedna z najładniejszych tego typu gier na rynku. Dziś ciągle pozostaje solidnym przedstawicielem gatunku z ciekawą i wciągającą historią. Secret Filees: Tunguska to kolejna bardzo przyjemna w odbiorze produkcja z kategorii point&click. To prawdziwa gratka dla fanów fantastyki oraz serialu typu Z Archiwum X.

Stacking to moim zdaniem najfajniejsza spośród dostępnych w pakiecie gier. Stworzyło ją w roku 2012 studio Double Fine. Jest to finezyjne połączenie przygodówki z grą logiczną, a wszystko to rozgrywa się w formie TPP. Najnowszym, dostępnym w pakiecie tytułem jest The Novelist. To produkcja z gatunku indie stworzona przez byłego pracownika LucasArts, Historia jest opowieścią o losach pisarza, który wprowadza się do nawiedzonego domu i próbuje pogodzić swoją pracę z życiem rodzinnym. Wbrew pozorom to bardzo głęboka i wciągająca fabuła, która przykuje Was do monitorów niczym magnes.

Na tym oczywiście nie koniec, bo po przekroczeniu średniej wpłat (obecnie 5,12 dol) otrzymamy również trzy dodatkowe tytuły: Broken Sword 5, Always Sometimes Monsters oraz The Night of the Rabbit. Za 8 dolarów natomiast poza wszystkimi wcześniej wymienionymi tytułami będziemy mogli zagrać w The Raven: Legacy of a Master Thief (gorąco polecam!), a także Blackwell: Epiphany.

Wszystkie gry otrzymujemy w postaci kluczy na Steam. Wszystkie oprócz Secret Files: Tunguska są też dostępne w wersji DRM-Free do swobodnego pobrania na dysk komputera. W ramach paczki możemy również pobrać pliki z muzyką, która przynajmniej w przypadku kilku spośród wymienionych tytułów ociera się o geniusz. Podsumowując zatem, jeżeli właśnie siedzicie w domu i zastanawiacie się nad planami na weekend, szczerze polecam przygodówki. No chyba, ze przegrają z ładną pogodą, na jaką się zanosi na nadchodzące dni...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu