Gry

[Krótko] Wciągająca, kolorowa i z Polski. W dodatku doceniona przez Microsoft

Paweł Winiarski
[Krótko] Wciągająca, kolorowa i z Polski. W dodatku doceniona przez Microsoft
6

Wiedźmin 3 króluje zarówno na PC-tach, jak i konsolach. Ale przecież z Polski wywodzą się również inne fajne i doceniane na świecie gry. Tym razem zdecydowanie mniejszy kaliber, ale również wart uwagi. Swirly to mobilna zręcznościówka stworzona przez jedną osobę - Rafała Płatka działającego pod n...

Wiedźmin 3 króluje zarówno na PC-tach, jak i konsolach. Ale przecież z Polski wywodzą się również inne fajne i doceniane na świecie gry. Tym razem zdecydowanie mniejszy kaliber, ale również wart uwagi.

Swirly to mobilna zręcznościówka stworzona przez jedną osobę - Rafała Płatka działającego pod nazwą cream.software. Zasady zabawy są proste. Zadaniem gracza jest wypuszczenie kolorowych piłeczek z góry ekranu, ale w taki sposób by w odpowiednim momencie spadły na kręcącą się kulę. Piłeczka o danym kolorze musi spotkać się z odpowiednio pokolorowaną częścią kuli. Co chwila zwiększa się prędkość, a co za tym idzie poziom trudności.

Pomysł prosty, ale okropnie wciągający i przypominający co było sukcesem podobnych w zamyśle gier. Prosty mechanizm rozgrywki motywujący do mierzenia się z coraz trudniejszymi poziomami. Swirly ma jeszcze jednego asa w rękawie - wygląda przesłodko, kolorowo i uroczo.

Gra została doceniona przez sam Microsoft, przechodząc do kolejnego etapu konkursu Windows Unity Developer Offer (organizowanego przez MS i Unity3D). Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim dla produkcji znanych, a w dodatku portowanych z innych systemów - a w przypadku Swirly mowa jest przecież zarówno o debiucie gry jak i autora.

Ja się wciągnąłem, a polski język, którym cieszy ucho gra (języków jest łącznie 12) na pewno pomoże w ogarnięciu jej przez dzieciaki.

Pogracie za darmo - na Androidzie i Windows Phone

grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaAndroidWindows Phone