Gry

Poznajcie nieznaną historię serii gier Wiedźmin

Paweł Winiarski
Poznajcie nieznaną historię serii gier Wiedźmin
0

Wiedzieliście, że początkowo Wiedźmin miał przypominać Diablo? Wyglądał zupełnie jak jego klon, a Geralt nie był jego głównym bohaterem. Niedawna premiera Wiedźmina 3 to świetna okazja by poznać zupełnie nieznaną historię serii. Niewiele osób wie, że w 2002 roku pojawiło się pewne demo Wiedźmina,...

Wiedzieliście, że początkowo Wiedźmin miał przypominać Diablo? Wyglądał zupełnie jak jego klon, a Geralt nie był jego głównym bohaterem. Niedawna premiera Wiedźmina 3 to świetna okazja by poznać zupełnie nieznaną historię serii.

Niewiele osób wie, że w 2002 roku pojawiło się pewne demo Wiedźmina, które na dobrą sprawę było całym nieśmiałym początkiem przygody, w którą bawimy się do dziś. Pierwsze nieoficjalne demo, bowiem jego kopii jest podobno jedynie około 20. Ryszard "Rysław" Chojnowski nakręcił kilka dni temu anglojęzyczny materiał o tym wydawnictwie (bardzo dobry, zauważony między innymi przez serwis Kotaku). Byłem jedną z osób, która poprosiła go o przygotowanie polskiej wersji opowieści - byśmy mogli wszyscy wygodnie się z nią zapoznać. Dlatego by więcej nie przedłużać:

https://youtu.be/DGqHkdVDUp0?t=1m54s

Opowieść o Wiedźminie składa się również z drugiego materiału, traktującego o pierwszym grywalnym demie pierwszego Wiedźmina, pokazanym w na targach E3 w 2004 roku.

Ryszard gościł już na naszych łamach, przy okazji przedstawienia jego bardzo ciekawego kanału i krótkiego wywiadu dotyczącego lokalizacji gier. Do obu materiałów oczywiście zapraszam przede wszystkim osoby, którym one umknęły.

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu