Polska

Koniec z przepełnionymi Paczkomatami? InPost ma już ich 6 tysięcy!

Grzegorz Ułan
Koniec z przepełnionymi Paczkomatami? InPost ma już ich 6 tysięcy!
32

To bardzo dobra wiadomość przed zbliżającymi się świętami i szczytem zakupowym, który w zasadzie się już zaczął. InPost poinformował właśnie, że postawił w małopolskiej Suchej Beskidzkiej Paczkomat numer 6000.

Wiem, że część z Was nadal narzeka na przepełnione Paczkomaty w niektórych lokalizacjach, ale podejrzewam, że takich sytuacji musi być już zdecydowanie mniej niż jeszcze w zeszłym roku.

Świadczyć o tym może niesamowite tempo z jakim w ostatnich miesiącach InPost stawia nowe maszyny. Dla przypomnienia, pod koniec października 2018 roku było 4000 Paczkomatów, a pod koniec marca 2019 roku InPost przegonił liczbę placówek własnych Poczty Polskiej i miał ich 4800.

Na Paczkomat numer 5000 musieliśmy czekać aż do września, a już dziś InPost informuje o liczbie 6000, czyli w 3 miesiące postawili tysiąc nowych, to musi wpłynąć pozytywnie na zdecydowanie mniejsze zatory przed świętami.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

W tym roku postawiliśmy na mocny rozwój infrastruktury – co procentuje, bo jesteśmy najszybszym dostawcą paczek w Polsce. W ponad 98% dotrzymujemy terminu D+1 – a to właśnie cenią klienci. Przygotowaliśmy się nie tylko na świąteczny szczyt paczkowy – ale przede wszystkim na stałą obsługę szybko rosnących wolumenów w naszej sieci. Wprowadziliśmy rewolucyjne zmiany w sposobie odbioru przesyłek przez aplikację w ramach akcji GO MOBILE!, uruchomiliśmy atrakcyjne usługi typu szybkie nadania, obniżyliśmy ceny – a równocześnie rozbudowaliśmy sieć Paczkomatów do 6000 i mocno inwestowaliśmy w nowe sortownie. Nie zwalniamy tempa – w przyszłym roku kontynuacja tej strategii rozwoju. O skali prowadzonych inwestycji najlepiej świadczy fakt, że w jeszcze w ubiegłym roku w tym samym okresie mieliśmy 4300 Paczkomatów.

Cieszy również fakt, że InPost nie zapomina przy tym o mniejszych miejscowościach, których mieszkańcy często musieli jeździć do większych ośrodków miejskich, by odebrać swoją przesyłkę - Paczkomat numer 6 tysięcy stanął 29 listopada w Suchej Beskidzkiej, która ma około 9 tysięcy mieszkańców.

Z innych dobrych wiadomości od InPostu, które dostaliśmy w ostatnim czasie przypomnę tylko obniżkę cen za przesyłki, zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach czy podpisanie umowy z Alibabą, dzięki której od 21 listopada możecie zamawiać przesyłki na AliExpress z dostawą wprost do Paczkomatów.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu