Polska

Biedronka też chce być nowoczesna. Nowy sklep z WiFi, ekranami LCD i stacją ładowania pojazdów elektrycznych

Grzegorz Ułan
Biedronka też chce być nowoczesna. Nowy sklep z WiFi, ekranami LCD i stacją ładowania pojazdów elektrycznych
36

Nowe technologie rozwijają się w niesamowitym tempie, wchodząc do kolejnych gałęzi przemysłu i ułatwiając tym życie klientom. Zdają się nie zapominać też o tym sklepy typu Żabka, Lidl czy Carrefour, z wyjątkiem Biedronki, która została trochę z tyłu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na szczęście zaczynają to już nadrabiać.

Powiew świeżości w sklepach Biedronka zapowiada nowy sklep uruchomiony dziś na warszawskiej Białołęce przy ulicy Modlińskiej 347. Przed sklepem mamy bezpłatną dwustanowiskową stację ładowania pojazdów elektrycznych i stację wypożyczalni rowerów Veturilo z 15 stanowiskami, na dachu 160 paneli fotowoltaicznych o mocy 310 Wp każdy, a w środku komunikację z klientami przejmują ekrany LCD.

To nie wszystko, dla spragnionych kawy Biedronka udostępnia kącik samoobsługowy „Kawa i Ciacho”, w którym klienci mogą na szybko przygotować sobie ten drogocenny napój czy zakupić jedno z dań lunchowych i skorzystać w tym czasie z bezpłatnego dostępu do WiFi.

Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny makroregionu w sieci Biedronka:

Mamy coraz mniej czasu i coraz częściej gdzieś się spieszymy. To rozwiązanie skierowane jest w szczególności do tych klientów Biedronki, którzy nie mają czasu na duże zakupy i nie chcą stać w kolejce, aby kupić dobrą kawę czy szybki lunch w drodze do pracy lub w jej trakcie. Za produkty kupione w kąciku kawowym klienci mogą zapłacić bezpośrednio przy nim.

Istotnym elementem tych zmian jest udostępnienie 6 kas samoobsługowych, przed którymi Biedronka tak się broniła, podobnie zresztą jak kiedyś przed wprowadzeniem terminali płatniczych i płatności kartą. Osobiście w każdym sklepie, w którym dostępne są kasy, w których to samemu mogę sobie szybko zeskanować produkty i zapłacić, wybieram właśnie je w miejsce stania w długich kolejkach przy zwykłych kasach.

Cieszy, że i Biedronka w końcu dostrzegła konieczność zmian, które są dla klientów niezwykle ważne. Mam nadzieję, że w ślad za tym nowym sklepem pójdzie odświeżenie i przebudowa pozostałych sklepów tej sieci, podobnie jak to miało miejsce w przypadku sklepów Żabka, co im wyszło na dobre.

Źródło: Biedronka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu