Ciekawostki technologiczne

Liczba Paczkomatów InPost przekroczyła już liczbę placówek własnych Poczty Polskiej

Grzegorz Ułan
30

Wieloletniej rywalizacja na różnych płaszczyznach pomiędzy InPostem a Pocztą Polską, przybrała już formę ścigania się pod względem liczby posiadanych punktów.

InPost poinformował, że liczba Paczkomatów, z których możemy korzystać przy nadawaniu czy odbieraniu paczek przekroczyła już 4800 urządzeń, co oznacza, że przegonili już Pocztę Polską, która dysponuje siecią składającą się z 4600 placówek własnych.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Sieć Paczkomatów® InPost jest coraz większa i dostępna w coraz mniejszych miejscowościach. Już dziś jest łatwiej nadać czy odebrać przesyłkę w Paczkomacie, niż w placówce pocztowej. Nie tylko rozszerzamy zasięg, ale też rozwijamy kolejne usługi, jakie może oferować Paczkomat. Docelowo to właśnie zarządzany z poziomu smartfona Paczkomat będzie mógł stanowić automatyczną i dostępną 24 godziny placówkę. Automatyzacja usług jest nieunikniona, a przewaga jaką nam daje technologia skutecznie służy naszym klientom. Dlatego to właśnie innowacyjne rozwiązania będą zyskiwać przewagę – zarówno ze względu na elastyczność, jak i ekonomikę.

Co prawda takie przyrównywanie się pod względem liczby punktów trochę mija się z celem, jeśli spojrzymy na te firmy w kontekście szerokiej dostępności w całym kraju, niezależnie od wielkości lokalizacji. Poczta Polska jako operator wyznaczony, zobowiązany jest do świadczenia usług, również w lokalizacjach nierentowych.

Niemniej robi wrażenie postęp, skala i rozwój sieci Paczkomatów. Przypomnę tylko, że zaledwie w drugiej połowie października InPost chwalił się Paczkomatem numer 4000, tak więc w niespełna pół roku sieć powiększyła się aż o 800 Paczkomatów.

Mam tylko nadzieję, że te nowe zaczną być stawiane, może nie na wioskach, ale w mniejszych miejscowościach, do których już mieszkańcy wsi mogą sobie podjechać, w odróżnieniu do konieczności odwiedzania większych miast, do których zwykle jeździ się "od święta".

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu