E-commerce

Koniec z darmowymi ogłoszeniami na OLX w kategorii Usługi

GU
Grzegorz Ułan
18

Największy serwis ogłoszeniowy w Polsce zapowiedział płatne dodawanie każdego ogłoszenia w kategorii Usługi od 4 marca, czyli od najbliższego poniedziałku.

To kolejne opłaty, z którymi muszą się liczyć ogłoszeniodawcy na OLX.pl. Na początku zeszłego roku doczekała się ich kategoria Dom i Ogród (wcześniej Motoryzacja, Praca, Nieruchomości), pół roku później Elektronika, teraz przyszedł czas na Usługi.

Zobacz też: OLX chce być jak Allegro. Własny system płatności i rekompensaty dla oszukanych kupujących.

Za każde ogłoszenie dodawane w kategorii Usługi zapłacicie teraz 19,99 zł we wszystkich podkategoriach, z wyjątkiem Pozostałych usług i Usług kosmetycznych, gdzie będzie taniej, bo 13,99 zł.

Jak OLX tłumaczy wprowadzenie tych opłat we wszystkich podkategoriach? Z jednej strony wyjaśnia, że wraz z opłatami podwyższy się jakość tych ogłoszeń (strona firmowa, baner, link do strony www i monitorowanie skuteczności publikowanych ogłoszeń) oraz ich widoczność w serwisie - to dla ogłoszeniodawców, a dla osób szukających wykonawców usług znikną ogłoszenia nieaktualne i powielające się.

Jako argument za, podawany jest też zasięg serwisu, który każdego miesiąca dociera do 14 mln internautów w Polsce, w tym do kategorii Usług 2,7 mln UU.

Artur Kołpowski odpowiedzialny za kategorię Usługi w serwisie OLX:

Dane potwierdzają, że jesteśmy największym i najpopularniejszym serwisem dla usługodawców w Polsce. Użytkownicy indywidualni wiedzą, że na OLX mogą znaleźć wszystko, również fachowców, takich jak glazurnik, elektryk, malarz, tapeciarz, kosmetyczka, czy hydraulik.

To zmiany dla pojedynczych ogłoszeniodawców, hurtowi czy biznesowi klienci również doczekają się zmian cenników, znajdą je w cenniku pakietów ogłoszeń.

Źródło: OLX.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu