Polska

Internauci wybrali - oto najlepsze sklepy internetowe w Polsce

Grzegorz Ułan
Internauci wybrali - oto najlepsze sklepy internetowe w Polsce
20

To już 9 edycja rankingu sklepów internetowych autorstwa serwisu z opiniami Opineo.pl, sporządzona na podstawie 2 mln głosów internautów, którzy kupowali w polskich sklepach internetowych i wystawili im ocenę.

To chyba najważniejsze kryterium, opinia kogoś kto już kupował w danym sklepie, a jeśli skumulujemy miliony ocen internautów, wychodzi nam całkiem miarodajny obraz polskich sklepów internetowych.

Grzegorz Sroka, kierujący Opineo.pl:

Szczególnie w rankingach branżowych widać, że nawet nieduże serwisy, które znalazły dla siebie ciekawą niszę, z powodzeniem rywalizują z wielkimi multisklepami. Polski konsument staje się coraz bardziej świadomy i dociekliwy, od dawna nie skupia się jedynie na najniższej cenie. Dlatego nawet najlepsza oferta przegra z dużą liczbą negatywnych ocen internautów.

Najlepsze 10 sklepów internetowych w Polsce w 2018 roku

Kto wygrał? Ogólny ranking zdecydowanie wygrał serwis eobuwie.com.pl, który zgromadził prawie 170 punktów, na co złożyło się najwięcej opinii uzyskanych w ubiegłym roku i najwyższa średnia ocen, co pozwoliło im zdobyć więcej punktów niż łączna ich suma na trzech kolejnych miejscach.

Na drugim miejscu znalazł się Decathlon.pl, a podium zamyka North.pl, szczerze powiedziawszy pierwszy raz o nim słyszę, ale zebrał już sporo opinii z imponującą średnią 4,93 (na podstawie prawie 90 tysięcy opinii). Kolejne miejsca przypadły Apteka-melissa.pl, Morele.net, Sklep.sfd.pl, Aptekagemini.pl, Wittchen.com, Manada.pl, Bonito.pl.

Karolina Flaht-Soroka, client business partner w Nielsenie (partner merytoryczny rankingu Opineo.pl):

Kupujący online stanowią dzisiaj ponad połowę wszystkich internautów w Polsce. Jednak motorem napędzającym sprzedaż w internecie są tzw. connected spenders, którzy stanowią w Polsce 8 milionową grupę konsumentów. Connected Spenders czytają opinie o produktach i to właśnie oni sami je recenzują.

Dalsza część rankingu przedstawia TOP 10 już bardziej szczegółowych kategorii specjalistycznych. Łącznie jest ich 15, my zerkniemy na te najbardziej technologiczne.

Najlepsze 10 sklepów internetowych - AGD/RTV

W kategorii AGD/RTV wygrywa wspomniany już North.pl z dorobkiem prawie 50 punktów, a na drugim miejscu Morele.net, wprawdzie sklep ten nie uniknął wpadki z wyciekiem danych, ale miało to miejsce pod koniec roku, więc nie miało to większego wpływu na wynik w rankingu całorocznym. Na trzecim miejscu mamy znany zapewne Wam wszystkim X-kom.pl.

Kolejne miejsca z TOP 10 w tej kategorii zajęły: Oleole.pl (należący do Euro), Agdmaster.com, Neo24.pl, Zadowolenie.pl, Avans.pl, Electro.pl, Neonet.pl.

Najlepsze 10 sklepów internetowych - Gry

W kategorii Gry całe zestawienie TOP10 jest bardzo wyrównane, ostatecznie wygrał serwis Aleplanszowki.pl, tuż za nim Dragonus.pl i Edugaleria.pl.

Dalsze pozycje przypadły sklepom Am76.pl, Gryplanszowe.pl, Zabawkizpasja.pl, Rema.com.pl, powerplay.com.pl, Toysplanet.pl, 3kropki.pl.

Najlepsze 10 sklepów internetowych - Telefony

Czołówka w kategorii Telefony już jest bardziej zróżnicowana z punktacją, wygrywa Etuo.pl z 18 punktami, dalej Bestcena.pl - 13 punktów i Izigsm.pl - 12 punktów.

TOP 10 wypełniają również kolejno - 4kom.pl, Bestphone.pl, Magboss.pl, homescreen.pl, Xiaomi-poland.pl, Siglo.pl i Mobile-city.pl.

Najlepsze 10 sklepów internetowych - Motoryzacja

Kto wygrał kategorię Motoryzacja? Na pierwszym miejscu mamy Gmoto.pl z prawie 11 punktami, srebro dla Oponeo.pl z 7 punktami i podium zamyka Hamulcesklep.pl z 6 punktami.

Kolejne miejsca zajęły serwisy Grene.pl, Strefakierowcy.pl, Newstyling.pl, Motokorzysci.pl, Autoleds.pl, Autodetale.pl i Hurtowniarolnicza.pl.

Cały ranking z wszystkimi kategoriami znajdziecie w tym pliku (pdf).

Źródło: Opineo.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu