E-commerce

Allegro udostępnia nową usługę - ogłoszenia motoryzacyjne 3 w 1

GU
Grzegorz Ułan
10

Jedna opłata trzy serwisy, w których pojawi się Twoje ogłoszenie o sprzedaży samochodu - na Allegro oraz na AutoCentrum.pl i Ceneo.pl.

To już kolejna współpraca Allegro, którą to platforma ta nawiązała ostatnio, by uatrakcyjnić swoją ofertę ogłoszeń motoryzacyjnych. Pod koniec października 2018 roku Allegro nawiązało współpracę z Yanosikiem, dzięki której kierowcy z rangą „Szeregowego” mogli dodać ogłoszenie o sprzedaży samochodu za darmo. Ogłoszenie wyświetlało się na Allegro oraz w aplikacji Yanosik, dość znacząco zwiększając zasięg swojego ogłoszenia.

Od teraz natomiast użytkownicy Allegro dodając ogłoszenie na tej platformie, w ramach jednej opłaty dostaną możliwość, aby ich ogłoszenie wyświetlało się dodatkowo na AutoCentrum i Ceneo.

Dotyczy to również tych ogłoszeń, które już są zamieszczone na Allegro w tej kategorii - https://allegro.pl/kategoria/motoryzacja-samochody-149.

Jarosław Majdan, dyrektor kategorii Ogłoszenia i usługi w Allegro:

To duże ułatwienie, na którym zyskają zarówno użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi m.in. komisy samochodowe czy autoryzowani dealerzy. Bez podwyższenia obecnej ceny za wystawienia ogłoszenia, zwiększy się zasięg dotarcia do potencjalnych klientów. To także ułatwienie dla kupujących, którzy mają teraz większy wybór i możliwości porównania pojazdów.

Oferty z Allegro pojawią się w ogłoszeniach zamieszczanych na AutoCentrum, ale też i w artykułach, testach czy opiniach. W drugą stronę podobnie ta współpraca będzie wyglądała, czyli dodając ogłoszenie na AutoCentrum użytkownik będzie mógł wskazać Allegro, jako dodatkowy serwis, w który jego ogłoszenie ma się pojawić.

Dla podmiotów profesjonalnych wprowadziliśmy ceny ogłoszeń na znacznie niższym poziomie niż dotychczas. Dealerzy i komisy samochodowe mogą zaoszczędzić w stosunku do cen rynkowych, a cena za 1 ogłoszenie na 10 dni może spaść nawet do 4 zł brutto. Do tego warto przypomnieć, że od teraz ich ogłoszenia pojawią się w trzech serwisach.

Nowa usługa dotyczy też dealerów i komisów samochodowych, które to w znacznych ilościach dodają swoje ogłoszenia, teraz zyskując dla nich dodatkowych zasięg.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu