15

Od 18 maja sporo zmian na Allegro. Głównie dla sprzedawców

Allegro poinformowało wczoraj o wprowadzeniu wielu zmian na swojej platformie sprzedażowej, z którymi przede wszystkim powinni zapoznać się sprzedawcy. Część z nich wynika z wygaśnięcia umowy z Pocztą Polską na dostawę metodami, które w nazwie mają przedrostek Allegro.

Nowości na Allegro Lokalnie

Zaczynamy od zmian na Allegro Lokalnie. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, Allegro chce dać przedsiębiorcom kolejny kanał sprzedaży, w związku z tym od 18 maja możliwe będzie wystawianie przez konta firmowe ogłoszeń na Allegro Lokalnie.

Dodatkowo obniżona zostanie opłata za wyróżnienie licytacji na tej platformie, z 4,99 zł na 3,49 zł – dla ogłoszeń widocznych tylko na Allegro Lokalnie i z 19 zł na 13,30 zł – dla ogłoszeń wyświetlanych zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na Allegro.pl.

Również od 18 maja czas trwania ogłoszeń będzie nieograniczony aż do momentu zakupu danego produktu lub zakończenia ich przez sprzedającego. Ponadto zwiększony zostanie limit ogłoszeń w kategorii Motoryzacja – z 5 na 10, a w pozostałych kategoriach z 50 do 200.

Nowe warunki dla Super Sprzedawców

Do tej pory, aby zostać Super Sprzedawcą można było mieć maksymalnie 5 nierozwiązanych dyskusji, po nowemu Allegro zwiększa ten limit do 20. Nie zmienia się za to maksymalny stosunek nierozwiązanych dyskusji do liczby transakcji na koncie w ostatnich 30 dniach, będzie nadal wynosił 0,02%.

Dla tych, którzy już mają status Super Sprzedawcy, aby go zachować maksymalnie będą mogli mieć 32 nierozwiązane dyskusje, w miejsce obecnych 8.

Inne zmiany na Allegro

  • 18 maja pojawi się na Allegro nowa kategoria – Catering. To nowe miejsce dla sprzedawców, którzy będą mogli wystawiać w niej oferty dań czy na catering pudełkowy wraz z dostawą.
  • od 18 maja w kategorii Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie sprzedawcy będą musieli ustawić krótszy czas wysyłki, nie dłuższy niż 24 godziny oraz posiadać wskaźnik poleceń na poziomie co najmniej 98%.
  • od 18 maja Allegro umożliwi zakładanie kont organizacjom charytatywnym, które to będą mogły zacząć wystawiać oferty i licytacje charytatywne.
  • od 18 maja nie będzie można posługiwać się nazwą konta wprowadzającą w błąd (na przykład nazwa konta/login apteka, będzie mogła być wykorzystywana tylko przez zweryfikowanych farmaceutów).
  • od 1 czerwca rozszerzona zostanie Strefa Mechanika o premiowanie Monetami za zakupy w kategoriach Opony i felgi, Pióra wycieraczek, Żarówki oraz Holowanie.
  • od 26 lipca płatności za zakupy będzie można realizować poprzez usługę Przelewy24.

Wygaśnięcie umowy z Pocztą Polską

Do końca maja wygasają umowy z Pocztą Polską na dostawę metodami, które w nazwie mają przedrostek Allegro. Co oznacza, że od początku czerwca dostawy tymi metodami będą droższe.

metoda dostawy przesyłka poza Allegro Smart! przesyłka Allegro Smart! maksymalna cena w cennikach
Allegro Pocztex Kurier 48 10,99 zł brutto 3,99 zł brutto 11,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie 14,99 zł brutto 15,99 zł brutto
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch 9,49 zł brutto 0zł 9,99 zł brutto
Allegro Punkty Poczta pobranie 12,99 zł brutto 13,99 zł brutto
Allegro Przesyłka Polecona 6,49 zł brutto 0zł 6,99 zł brutto

 

W tym celu Allegro przygotowało dla sprzedawców nową ofertę na dostawy tymi metodami, które będzie można rozliczać bezpośrednio z Allegro z pominięciem Poczty Polskiej. Powyższa oferta wejdzie w życie 29 maja, ale już od 15 maja będzie można ustawiać nowe maksymalne ceny dla tych metod.

W takim przypadku za przesyłki Allegro Smart!, pomiędzy 15 a 29 maja Allegro będzie zwracało takie same kwoty jak dotychczas, czyli:

  • do 6 zł dla metody Allegro Pocztex Kurier 48
  • do 8 zł dla metody Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • do 5,90 zł dla metody Allegro Przesyłka Polecona.

Z kolei od 29 maja będzie obowiązywał nowy model rozliczeń w ramach Allegro Smart!: