Polska

Rewolucja od Allegro - Allegro Smart czyli darmowe dostawy przez cały rok!

Grzegorz Ułan
Rewolucja od Allegro - Allegro Smart czyli darmowe dostawy przez cały rok!
67

Allegro przedstawiło Allegro Smart!. W zeszłym tygodniu Allegro zaczęło rozsyłać zaproszenia na konferencję prasową z udziałem Francois Nuyts, CEO Allegro. Hasłem przewodnim zaproszenia był dość mocny przekaz: Od poniedziałku już nic nie będzie jak kiedyś. Bądź świadkiem naszej rewolucji!. Dziś dowiedzieliśmy się szczegółów tej rewolucji.

Po rozesłaniu zaproszeń przez Allegro nie mogło się obyć bez spekulacji, z licznych rozmów w sieci można było wyczytać, że większość spodziewa się udostępnienia własnych maszyn do paczek, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Na dzisiejszej konferencji prasowej Allegro zapowiedziało udostępnienie nowego pakietu dla kupujących na ich platformie zakupowej o nazwie Allegro Smart! w cenie 49 zł rocznie.

Nie może oprzeć się wrażeniu, że to próba przeniesienia pomysłu Amazon Prime na grunt rynku polskiego. Amazon Prime nie jest dostępny w Polsce, ale dla porównania przypomnę, że to subskrypcja premium kosztująca 13,99 euro, czyli około 55 zł miesięcznie, która pozwala skorzystać z bezpłatnej dostawy towarów zakupionych na platformie w dwa dni lub tego samego dnia, do tego bezpłatne słuchanie muzyki, czytanie prasy i książek czy oglądanie filmów i seriali oraz z nieograniczonej przestrzeni na przechowywanie zdjęć.

Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro:

Allegro Smart!to produkt przygotowany z myślą o klientach, którzy oczekują maksymalnej wygody zakupów online oraz niskich kosztów dostaw. Każdy może teraz zamówić w ciągu roku nawet 365 darmowych przesyłek do paczkomatów lub punktów odbioru za jedyne 49 zł. Koszt usługi zwraca się już po 6-7 dostawach, podczas gdy klienci dokonują na Allegro przeciętnie znacznie większej liczby zakupów w ciągu roku. Usługę celowo oparliśmy o paczkomaty i punktu odbioru, ponieważ są to metody dostawy chętnie wybierane przez naszych klientów, dla których często są one najwygodniejsze. Widzimy istotny wzrost zainteresowania tymi metodami dostawy. Już na starcie na Allegro dostępnych jest 30 milionów ofert oznaczonych ikoną Allegro Smart!

Rozwiązanie Allegro jest mocno okrojone porównując go do tego od Amazona, ale może się okazać, że rozwinie się w przyszłości w podobnym kierunku. Na dziś, usługa Allegro Smart! zapewnia darmowe dostawy przez cały rok, jednak z limitem 365 paczek rocznie, tak więc uśredniając można powiedzieć, że będzie to jedna paczka dziennie. Dodatkowym ograniczeniem ma być ich cena - ustalono, że darmowa przesyłka dotyczy zakupów powyżej 40 zł nadanych do jednego z 15 tysięcy punktów odbioru, między innymi do Paczkomatów, placówek Poczty Polskiej czy sklepów Żabka i Freshmarket.

Oprócz darmowych dostaw Allegro Smart! obejmuje darmowe zwroty czy inne korzyści w postaci specjalnych ofert w strefie Smart! Dla klientów, którzy wykupią Allegro Smart! przewidziano też dodatkowe Monety - na start usługi - 10 Monet. Oprócz wersji całorocznej za 49 zł, udostępniona została też wersja półroczna Allegro Smart! w cenie 39 zł.

Francois Nuyts, prezes Allegro:

W Allegro jesteśmy całkowicie skupieni na potrzebach kupujących. Dlatego od lat szybko dostosowujemy się do ich oczekiwań i wykorzystujemy technologię do tworzenia usług, dzięki którym ich życie jest łatwiejsze. Ogromny wybór ofert i najlepsze ceny sprawiają, że Allegro co miesiąc odwiedza 17 milionów klientów. Allegro Smart! to prawdziwy przełom w polskim e-commerce. Dzięki tej usłudze można zapomnieć o kosztach dostawy i skupić się na przyjemności zakupów. Już dziś klienci kupują na Allegro bardzo często. Liczę, że dzięki Allegro Smart! uda nam się zachęcić ich do jeszcze częstszych zakupów. Nowa usługa nie tylko uczyni ich życie łatwiejszym, ale będzie także impulsem do dalszego rozwoju polskiego e-commerce. To ogromna szansa dla 125 tysięce polskich przedsiębiorców - głównie małych i średnich firm- sprzedających na Allegro.

Na start usługi dostępnych będzie około 30 milionów ofert w ramach Allegro Smart!, w tym 9 mln ofert w kategorii Książki, kultura i rozrywka, 7 mln w kategorii Elektronika, 4 mln w Modzie, 2 miliony w kategorii Dziecko i 3 mln w kategorii Motoryzacja. Liczby te mają wzrastać wraz z dołączaniem do programu kolejnych sprzedawców. Allegro Smart! dostępny będzie dla kupujących już od dziś od godziny 12:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu