E-commerce

Multiskrytka - kilka paczek w jednej skrytce w Paczkomatach InPostu!

Grzegorz Ułan
Multiskrytka - kilka paczek w jednej skrytce w Paczkomatach InPostu!
30

InPost nie przestaje zaskakiwać ze swoimi nowościami, po rewelacyjnej usłudze zdalnego otwierania skrytek w Paczkomatach, zapowiedział nową bezpłatną opcję Multiskrytka.

Na razie w formie pilotażu w wybranych Paczkomatach, ale już od polowy maja Multiskrytka dostępna będzie we wszystkich maszynach InPostu. Dzięki niej, wszystkie paczki od jednego nadawcy do tego samego odbiorcy (identyfikacja po numerze telefonu odbiorcy), będą mogły być umieszczane w jednej skrytce. Odbiorca będzie informowany o odbiorze kilku paczek z jednej skrytki SMS-em i e-mailem, ale wkrótce takie powiadomienie będzie się również wyświetlać w aplikacji InPost Mobile.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Doskonale wiemy, jak wielu naszych klientów czekało na Multiskrytkę – i oto jest! Wprowadzamy nową funkcjonalność, która pozwala usprawnić i skrócić cały proces odbierania przesyłek. Dzięki nowemu i całkowicie bezpłatnemu rozwiązaniu nasi klienci nie będą tracić swojego cennego czasu – mogą odebrać swoje paczki za jednym razem, bez konieczności otwierania każdej skrytki z osobna. Od teraz wystarczy jeden kod odbioru i jedna skrytka – dla wielu przesyłek. Zapotrzebowanie na Paczkomaty nieustannie rośnie – staramy się wykorzystywać możliwości naszych maszyn na każdym kroku. Na razie rozpoczynamy pilotaż tej usługi, jednak zamierzamy sukcesywnie powiększać ilość Paczkomatów oferujących nową funkcjonalność.

Jakie warunki muszą być spełnione, by móc odebrać kilka paczek z jednej skrytki? InPost wymienia tu kilka warunków. Po pierwsze, dany sklep musi wysłać wszystkie paczki w tym samym momencie, po drugie - muszą się one rzecz jasna zmieścić jednej skrytce, w przeciwnym wypadku umieszczone będą w różnych. Najważniejszy jednak warunek jest taki, że te wszystkie paczki muszą być już opłacone. W Multiskrytce nie będą umieszczane paczki za pobraniem.

Aktualizacja

W Waszych komentarzach od razu pojawiły się pytania, co z paczkami od różnych dostawców. Otóż InPost podaje, że jeśli klient zamówi 3 przesyłki u różnych dostawców, a dwie z nich przyjdą w jednym dniu – to w takim przypadku dwie paczki zostaną umieszczone w Multiskrytce, a trzecia w kolejnej skrytce. Więc możliwy będzie też scenariusz, o którym piszecie w komentarzach.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu