E-commerce

Glovo w Biedronce - jak działa? Zakupy online w Biedronce

Grzegorz Ułan
35

Zakupy online rosną na popularności z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, również jeśli chodzi o zakupy spożywcze. Jedna z największych sieci sklepów Biedronka nie ma akurat swojego sklepu online, ale umożliwia takie zakupy przez internet we współpracy z Glovo.

Jak kupuje się przez Glovo?

Zakupy przez Glovo możemy dokonywać z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem lub iOS na pokładzie oraz poprzez stronę internetową Glovo.

Zakupy w Biedronce Glovo

Po uruchomieniu aplikacji lub strony, założeniu konta i podaniu swojej lokalizacji możemy przystąpić do zakupów.

Glovo Bierdonka w aplikacji

Lista produktów do kupienia podzielona jest w aplikacji Glovo na kilka kategorii, a te już na szczegółowe podkategorie. Znajdziecie tu warzywa i owoce, mięso ryby czy wędliny, pieczywo, mleko, jaja i nabiał, dania gotowe, produkty sypkie, słodycze i przekąski, przetwory, konserwy czy napoje, ale także produkty dla dzieci, kosmetyki oraz środki czystości.

Biedronka zakupy online Glovo

Po skompletowaniu zakupów, przechodzimy do płacenia. Najpierw podajemy dokładny adres dostarczenia naszych zakupów, termin dostawy i wybieramy formę płatności. Oczywiście zaleca się tu płatności online, gotówka w tym czasie to karkołomny pomysł. Dostępne są płatności Dotpay, więc za zakupy możemy szybko i wygodnie zapłacić, przelewem, kartą płatniczą czy BLIKIEM.

To w zasadzie wszystko, po zatwierdzeniu zamówienia i jego opłaceniu pozostaje nam już tylko czekać na dostawę w wyznaczonym zakresie czasowym. Jeśli pierwszy raz korzystacie z Glovo, pierwsze zamówienie dostarczane jest z darmową dostawą. Na ostatnim zrzucie widać moją zniżkę -50 zł, to z kodu rabatowego, który rozdawali jak startowali w Polsce dwa lata temu.

Glovo w Biedronce - wszystko, co musisz wiedzieć

Biedronka nie zdecydowała się tu na własne rozwiązanie czy aplikację do zakupów spożywczych przez internet, ale w celu zapewnienia swoim klientom możliwości zakupów online nawiązała współpracę z Glovo.

Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka:

Dodatkowo od teraz można wybierać z aż 2 tysięcy produktów dostępnych w sklepach sieci: od świeżych owoców i warzyw zaczynając na produktach mrożonych, co jest nowością, kończąc. Produkty mrożone są dostarczane klientom w specjalnych torbach, gwarantujących zachowanie jakości. Poprzez aplikację Glovo można także nabywać produkty oferowane w ramach akcji tematycznych Biedronki, np. tygodnia azjatyckiego, włoskiego lub portugalskiego.

Wprawdzie wcześniej była już możliwość robienia zakupów online w Biedronce, między innymi przy pomocy Szopi.pl (obecnie Everli), ale w tym przypadku musieliśmy się liczyć z droższymi produktami niż w sklepie. Biedronka nawiązując współpracę z Glovo postawiła warunek, że wszystkie produkty z ich sklepu w aplikacji Glovo będą w cenach ze sklepu stacjonarnego, włącznie z cenami promocyjnymi.

Zakupy online w Biedronce

Nie oznacza to jednak, że nie poniesiemy innych kosztów takiej usługi, świadczonej przez Glovo. Pod uwagę musimy wziąć tutaj koszt dostawy i ten kształtuje się w następujący sposób.

W przypadku, gdy w naszym koszyku w aplikacji Glovo lub na stronie zebraliśmy produkty z Biedronki na kwotę niższą niż 50 zł, koszt ten wyniesie nas 12,99 zł. Przy zakupach na kwotę pomiędzy 50 zł a 149,99 zł zapłacimy za dostawę 9,99 zł. Z kolei od wartości zakupów pomiędzy 150 zł a 198,99 zł - 5,99 zł, a dopiero od kwoty 199 zł koszt dostawy nie jest naliczany. Może się jeszcze pojawić na podsumowaniu zamówienia dopłata dla kuriera za złą pogodę w wysokości 2,49 zł.

W jakich miastach w Polsce możemy zrobić zakupy z Glovo w Biedronce? Początkowo, jeszcze po pierwszej fali pandemii możliwość taka udostępniona była tylko w 10 miastach w Polsce. Obecnie liczba ta się niemal potroiła i skorzystamy z tej usługi już w 27 miastach w Polsce - Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Płocku, Lublinie, Białymstoku, Gliwicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Tychach, Częstochowie, Włocławku, Grudziądzu i Bytomiu.

Zamówienie można składać codziennie, również w niedziele handlowe czy w godzinach dla seniorów. Zakupy mają być dostarczane przez kurierów Glovo w czasie krótszym niż godzina dzięki temu, że to pracownicy sklepu kompletują zamówienie, kurier tylko odbiera i dostarcza. Średni czas dowozu ze wszystkich miast wynosi obecnie 45 minut.

Czy zakupy w Biedronce przez Glovo są bezpieczne?

Jeśli chodzi o sam proces zakupowy, na pewno jest on obecnie bezpieczniejszy niż udawanie się po te zakupy osobiście do sklepów stacjonarnych z uwagi na potrzebę zachowania dystansu społecznego. A Glovo to w zasadzie bezkontaktowy sposób zaopatrzenia się w produkty spożywcze. Samo dostarczenie również odbywa się przy minimalnym kontakcie z kurierem, wystarczy przy tym, że opłacimy nasze zakupy bezpośrednio podczas składania zamówienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu