E-commerce

Glovo w Biedronce - jak działa? Zakupy online w Biedronce

Grzegorz Ułan
Glovo w Biedronce - jak działa? Zakupy online w Biedronce
35

Zakupy online rosną na popularności z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, również jeśli chodzi o zakupy spożywcze. Jedna z największych sieci sklepów Biedronka nie ma akurat swojego sklepu online, ale umożliwia takie zakupy przez internet we współpracy z Glovo.

Jak kupuje się przez Glovo?

Zakupy przez Glovo możemy dokonywać z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem lub iOS na pokładzie oraz poprzez stronę internetową Glovo.

Po uruchomieniu aplikacji lub strony, założeniu konta i podaniu swojej lokalizacji możemy przystąpić do zakupów.

Lista produktów do kupienia podzielona jest w aplikacji Glovo na kilka kategorii, a te już na szczegółowe podkategorie. Znajdziecie tu warzywa i owoce, mięso ryby czy wędliny, pieczywo, mleko, jaja i nabiał, dania gotowe, produkty sypkie, słodycze i przekąski, przetwory, konserwy czy napoje, ale także produkty dla dzieci, kosmetyki oraz środki czystości.

Po skompletowaniu zakupów, przechodzimy do płacenia. Najpierw podajemy dokładny adres dostarczenia naszych zakupów, termin dostawy i wybieramy formę płatności. Oczywiście zaleca się tu płatności online, gotówka w tym czasie to karkołomny pomysł. Dostępne są płatności Dotpay, więc za zakupy możemy szybko i wygodnie zapłacić, przelewem, kartą płatniczą czy BLIKIEM.

To w zasadzie wszystko, po zatwierdzeniu zamówienia i jego opłaceniu pozostaje nam już tylko czekać na dostawę w wyznaczonym zakresie czasowym. Jeśli pierwszy raz korzystacie z Glovo, pierwsze zamówienie dostarczane jest z darmową dostawą. Na ostatnim zrzucie widać moją zniżkę -50 zł, to z kodu rabatowego, który rozdawali jak startowali w Polsce dwa lata temu.

Glovo w Biedronce - wszystko, co musisz wiedzieć

Biedronka nie zdecydowała się tu na własne rozwiązanie czy aplikację do zakupów spożywczych przez internet, ale w celu zapewnienia swoim klientom możliwości zakupów online nawiązała współpracę z Glovo.

Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka:

Dodatkowo od teraz można wybierać z aż 2 tysięcy produktów dostępnych w sklepach sieci: od świeżych owoców i warzyw zaczynając na produktach mrożonych, co jest nowością, kończąc. Produkty mrożone są dostarczane klientom w specjalnych torbach, gwarantujących zachowanie jakości. Poprzez aplikację Glovo można także nabywać produkty oferowane w ramach akcji tematycznych Biedronki, np. tygodnia azjatyckiego, włoskiego lub portugalskiego.

Wprawdzie wcześniej była już możliwość robienia zakupów online w Biedronce, między innymi przy pomocy Szopi.pl (obecnie Everli), ale w tym przypadku musieliśmy się liczyć z droższymi produktami niż w sklepie. Biedronka nawiązując współpracę z Glovo postawiła warunek, że wszystkie produkty z ich sklepu w aplikacji Glovo będą w cenach ze sklepu stacjonarnego, włącznie z cenami promocyjnymi.

Nie oznacza to jednak, że nie poniesiemy innych kosztów takiej usługi, świadczonej przez Glovo. Pod uwagę musimy wziąć tutaj koszt dostawy i ten kształtuje się w następujący sposób.

W przypadku, gdy w naszym koszyku w aplikacji Glovo lub na stronie zebraliśmy produkty z Biedronki na kwotę niższą niż 50 zł, koszt ten wyniesie nas 12,99 zł. Przy zakupach na kwotę pomiędzy 50 zł a 149,99 zł zapłacimy za dostawę 9,99 zł. Z kolei od wartości zakupów pomiędzy 150 zł a 198,99 zł - 5,99 zł, a dopiero od kwoty 199 zł koszt dostawy nie jest naliczany. Może się jeszcze pojawić na podsumowaniu zamówienia dopłata dla kuriera za złą pogodę w wysokości 2,49 zł.

Polecamy również: karta Moja Biedronka

W jakich miastach w Polsce możemy zrobić zakupy z Glovo w Biedronce? Początkowo, jeszcze po pierwszej fali pandemii możliwość taka udostępniona była tylko w 10 miastach w Polsce. Obecnie liczba ta się niemal potroiła i skorzystamy z tej usługi już w 27 miastach w Polsce - Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Płocku, Lublinie, Białymstoku, Gliwicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Tychach, Częstochowie, Włocławku, Grudziądzu i Bytomiu.

Zamówienie można składać codziennie, również w niedziele handlowe czy w godzinach dla seniorów. Zakupy mają być dostarczane przez kurierów Glovo w czasie krótszym niż godzina dzięki temu, że to pracownicy sklepu kompletują zamówienie, kurier tylko odbiera i dostarcza. Średni czas dowozu ze wszystkich miast wynosi obecnie 45 minut.

Czy zakupy w Biedronce przez Glovo są bezpieczne?

Jeśli chodzi o sam proces zakupowy, na pewno jest on obecnie bezpieczniejszy niż udawanie się po te zakupy osobiście do sklepów stacjonarnych z uwagi na potrzebę zachowania dystansu społecznego. A Glovo to w zasadzie bezkontaktowy sposób zaopatrzenia się w produkty spożywcze. Samo dostarczenie również odbywa się przy minimalnym kontakcie z kurierem, wystarczy przy tym, że opłacimy nasze zakupy bezpośrednio podczas składania zamówienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu