E-commerce

Allegro Lokalnie - nowy serwis z darmowymi ogłoszeniami od prywatnych osób

Grzegorz Ułan
Allegro Lokalnie - nowy serwis z darmowymi ogłoszeniami od prywatnych osób
81

Allegro poinformowało nas właśnie, że 16 września udostępni nowy serwis Allegro Lokalnie, gdzie będziemy mogli znaleźć ogłoszenia z naszej okolicy od prywatnych osób.

Osobiście wydaje mi się, że będzie to konkurencja dla OLX, które ostatnio nie ma najlepszej prasy. W serwisie Allegro Lokalnie będzie można dodawać ogłoszenia za darmo, ale będzie też płatna opcja, dzięki której powiększymy ofertę sprzedaży o dodatkowe metody dostawy czy płatności, jak również o Program Ochrony Kupujących. W ten sposób oferty te mają być tak samo bezpieczne jak od profesjonalnych sprzedawców na Allegro.

Francois Nuyts, prezes Allegro:

Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników. Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro. Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe tworząc Allegro Lokalnie wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom, takim jak Allegro Lokalnie, możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów. 

Allegro Lokalnie będzie integralną częścią Allegro, więc jeśli macie już tam konta nie będzie potrzeby zakładania kolejnego. Do wystawianych ofert będzie można dodawać opcję "Kup teraz", za którą Allegro będzie pobierało opłatę w wysokości 10% wartości przedmiotu, ale nie więcej niż 50,00 zł, jeśli dojdzie do sprzedaży wystawionego przedmiotu. Opłata w podobnej wysokości będzie naliczana do ofert wystawionych w formie licytacji.

Co z ofertami od osób prywatnych, które aktualnie znajdują się na stronach Allegro? Po 16 września będą mogły być nadal obecne na platformie Allegro, a nawet automatycznie wznowione, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020 roku.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot