Google

Koniec Google+ Hangouts On Air. Użytkownicy mają przenieść się na YouTube'a [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Koniec Google+ Hangouts On Air. Użytkownicy mają przenieść się na YouTube'a [prasówka]
22

Google dokonuje przetasowań w swoich usługach. Tym razem zmiany obejmą Google+ Hangouts On Air, a więc narzędzie do prowadzenia grupowych wideokonferencji i prezentacji. Użytkownicy mają przenieść się na... YouTube'a.

YouTube zamiast Google+ Hangouts On Air

Google+ Hangouts On Air będą działać jeszcze przez kilka tygodni. Google wyłączy usługę w dotychczasowej formie 12 września. Użytkownicy są natomiast kierowani na YouTube Live, gdzie mogą liczyć na podobne funkcje. Hangouts On Air zostały uruchomione we wrześniu 2011 roku. Początkowo mogli z nich korzystać wyłącznie wybrane osoby (w tym celebryci). W maju 2012 rozpoczęto udostępnianie serwisu innym użytkownikom, zaś w maju 2013 roku ruszył ogólnodostępny YouTube Live. W portfolio Google'a są zatem obecne dwie usługi o podobnym zastosowaniu. Zdecydowano się zrezygnować z jednej z nich. Warto tutaj zaznaczyć, że "Hangouts On Air" będą w pewnym sensie dalej istnieć, ale zostaną całkowicie odseparowane od Google+ i połączone z YouTube. Same Hangouts po debiucie komunikatorów Allo i Duo miałyby natomiast stać się narzędziem stricte biznesowym, a przynajmniej tak się spekuluje.

Nowy trailer Battlefielda 1

W Koloni powoli rusza Gamescom, zaś EA już teraz karmi nas trailerami. Na pierwszy ogień poszedł Battlefield 1. Poza zaprezentowaniem nowego wideo z gameplayem otrzymaliśmy informacje o starcie otwartej wersji beta. Zagramy w nią już 31 sierpnia. W becie dostępny będzie multiplayer dla maksymalnie 64 graczy na mapie. Co ważne, pograją wszyscy - zarówno posiadacze pecetów, jak i konsol XOne i PS4.

Samsung Gear S3 już 31 sierpnia

Jesteśmy świeżo po premierze Galaxy Note'a 7 a tymczasem przed nami targi IFA. Co na nic pokaże Samsung? Okazuje się, że nowy zegarek. Do dziennikarzy już trafiają zaproszenia na event zaplanowany na 31 sierpnia. Urządzenie zadebiutuje zatem niemal dokładnie rok po premierze Geara S2, który do tej pory jest aktywnie wspierany i rozwijany przez producenta. Czego możemy się spodziewać? Na pewno okrągłego wyświetlacza, aktywnej koronki do sterowania funkcjami oraz systemu operacyjnego Tizen.

Snapchat kupuje Vurb

110 mln dolarów - taką kwotę Snapchat przeznaczył na przejęcie serwisu Vurb. Jest to usługa służąca do odkrywania wartościowych rzeczy w sieci, a także kont które warto obserwować. Napędza ją autorski, inteligentny algorytm oparty w pewnym stopniu na Google Knowledge Graph. Dla Snapchata ma to być lekarstwo na jeden z podstawowych problemów - brak sprawnie działającego systemu rekomendacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogleHangouts