Google

Nowy Google Pixel 4, Pixelbook 2 i głośniki z Asystentem - konferencja Google już w październiku

Konrad Kozłowski
Nowy Google Pixel 4, Pixelbook 2 i głośniki z Asystentem - konferencja Google już w październiku
6

Zgodnie z oczekiwaniami Google zapowiedziało na październik swoją sprzętową konferencję. Niektóre nowości nie są już niespodziankami ze względu na przecieki, dlatego liczę, że Google ma coś jeszcze w zanadrzu.

Chyba nikt nie spodziewał się, że Google tak wcześnie potwierdzi plany zaprezentowania nowego smartfonu, ale skoro w Sieci pojawiło się już całe mnóstwo zdjęć i informacji, to przyznanie się do swoich zamiarów było zdecydowanie lepszym wyjściem. Co więcej, Google zapowiedziało kilka konkretnych nowości, jak funkcję rozpoznawania twarzy, ale na szczegóły przyjdzie nam poczekać do 15 października, bo właśnie wtedy odbywa się konferencja Google.

Wszystko o Google Pixel 4 i 4 XL. Innowacje i dopracowanie na pierwszym miejscu

Nowy Google Pixel 4 ma oferować odpowiednika Face ID, a także obsługiwać gesty wykonywane dłonią przed ekranem - to tak zwany Project Soli, który również został już zapowiedziany w materiałach, którymi podzieliło się Google. Jasne jest, że telefon będzie dostępny w dwóch rozmiarach i ponownie będziemy mieli do czynienia z Pixelem 4 oraz Pixelem 4 XL.

Podczas niej, oprócz nowego Google Pixel 4, spodziewamy się zobaczyć także drugą generacje tabletu Pixelbook oraz nowe wersje głośników Google Home. Pierwszy Pixelbook został pokazany w 2017 roku, ale trudno mówić w tym przypadku o jakimkolwiek sukcesie tego produktu, który na rynku zupełnie nie zabłysnął. To ciekawe, że zachodnie media wśród spodziewanych nowości wymieniają właśnie Pixelbooka 2, skoro ostatnie działania giganta pokazywały, że firma odsuwa się od wspierania tradycyjnych tabletów i skupia się na rozwoju Chrome OS, któremu wciąż daleko do stania się platformą dedykowaną urządzeniom z ekranami dotykowymi.

Ostatnie informacje o Google Stadia nie pozostawiają wątpliwości

Google pozostawia całkiem sporo miejsca na domniemywania - niewykluczone, że odświeżony zostanie cały line-up głośników Google Home (główny model nie doczekał się nowej wersji od początku swojego istnienia, czyli 2016 roku), a także pokazane zostaną nowe wersje Chromecastów, które mogą lepiej współpracować z usługą streamingową do gier Google Stadia. Może zestawik z kontrolerem? Kto wie. Czekamy do 15 października.

Źródło, grafika główna: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu