Google

Ciemny motyw dla Gmaila i Sklepu Play: no nareszcie, ile można czekać?!

Kamil Świtalski
Ciemny motyw dla Gmaila i Sklepu Play: no nareszcie, ile można czekać?!
12

Lepiej późno niż później — nareszcie coś ruszyło się w kwestii ciemnych motywów dla popularnych aplikacji Google. Ile można czekać?

Jeżeli liczyliście na to, że na premierę Androida 10 wszystkie najważniejsze aplikacje Google będą gotowe z ciemnymi wariantami to... prawdopodobnie już doskonale wiecie, że się przeliczyliście. Prawdopodobnie jedną z najbardziej wyczekiwanych aktualizacji pozostawała ta dla Gmaila. Mimo że kilkanaście innych aplikacji od Google doczekało się wcześniej aktualizacji z ciemnym motywem, najpopularniejsze z programów: Mapy, Gmail czy Sklep Play pozostały w tyle. Ale nareszcie coś się w tej sprawie ruszyło: nowości są bliżej niż dalej!

Gmail i Sklep Play nareszcie z ciemnymi motywami

Mimo że na żadnym z moich urządzeń z Androidem nie doczekałem się jeszcze stosownych aktualizacji, pierwsi szczęściarze informują juz o tym, że u nich pojawiły się już nowe warianty kolorystyczne w Gmailu oraz Sklepie Play. Jeszcze wczoraj tylko kilkoro szczęściarzy mogło cieszyć się zmianami, ale teraz nawet jeżeli wciąż czekacie na odpowiednie nowości na platformie Google Play. Teraz jest odrobinę lżej — bo jeżeli po pobraniu najświeższej wersji (oznaczonej numerkiem v2019.08.18.267) nie widzicie odpowiednich opcji, posiadając urządzenie z Rootem możecie pominąć czekanie na zmiany z poziomu serwera. Dokładną instrukcje opisał jeden z użytkowników Reddita:

I played around with the root files and found the flag to enable dark theme:

I'm on version 2019.08.18.267044774.release and Android Q as an FYI.

  1. Go to data\data\com.google.android.gm\shared_prefs\FlagPrefs.xml

  2. Search for "DarkThemeSupport" (should be one of the first flags) and change to True. Save.

  3. Force close Gmail and reopen. Theme support should be now there in the General Settings.

Nie ma to nic wspólnego z bezproblemowością i wygodą, ale to jakiś sposób dla wszystkich niecierpliwych. Poza Gmailem, nowości zmierzają także do Sklepu Play, o czym informuje redakcja XDA Developers, dzieląc się przy okazji pierwszymi zrzutami. No cóż Google, lepiej późno, niż... później?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu