Google

Pożegnajcie się z wirtualną rzeczywistością od Google. To kolejny niewypał od amerykańskiego giganta

Paweł Winiarski
Pożegnajcie się z wirtualną rzeczywistością od Google. To kolejny niewypał od amerykańskiego giganta
12

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie zrobić listy przedsięwzięć Google i nie zacząć zaznaczać tych, które okazały się sukcesem i tych, które jako porażka skończyły w tak zwanym piachu. Do tych drugich powoli dołącza właśnie Daydream VR.

Miałem na głowie headset Daydream VR Google’a. Bije ten od Samsunga na głowę - pisał ponad dwa lata temu na łamach Antyweba Tomek Popielarczyk. Ja natomiast zawsze powtarzam, że sprzęt jest tak dobry, jak oprogramowanie na niego i samo udane urządzenie nie oznacza wcale udanej usługi. Daydream VR od Google nie cieszy się popularnością, koncern zdaje sobie z tego sprawę i przenosi osoby pracujące przy projekcie do innych przedsięwzięć. Po zamknięciu usługi Play Movies and TV kilka miesięcy temu, Daydream VR traci kolejnych dostawców treści. A jak nie ma treści, nie ma też usługi.

Jakiś czas temu z usługą pożegnało się HBO Now i HBO Go VR. Ze wsparcia androidowej aplikacji Daydream właśnie zrezygnowało Hulu, choć podobno da się to obejść - niestety wymagany jest downgrade appkli. Żeby nie wyszło, że Hulu w ogóle rezygnuje z VR - cały czas wspiera Oculus Go, Samsung Gear VR, Oculus Rift i PlayStation VR.

mam wrażenie, że propozycja Google’a w tym segmencie ma ogromny potencjał i w dłuższej perspektywie może okazać się tą najlepszą – jeśli chodzi o segment mobilny.

- pisał w swoich pierwszych wrażeniach Tomek

No cóż, wróżbita byłby z niego kiepski. Myślę, że za kilka miesięcy będziemy pisać o definitywnym końcu Daydream VR.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu